Zavrieť

Porady

Hrčka pri nose

Ahojte,
prosím Vás neviete niekto kam by sme mali ísť, ak krstnej trojmesačnej dcérke sa vytvorila ako keby z jedného dňa na druhý hrčka pri nose? Je to mäkké, nebolí ju to. Boli sme na krčnom a tam lekárka povedala, že s tým máme počkať, či sa to nevstrebe. Už je skoro mesiac preč a vôbec to nie je lepšie. Detská lekárka tvrdí, že t nebude patriť na ORL ale asi to bude už chirurgický zákrok. Neviete lekára aj v okolí Bratislavy, Galanty, Trnavy to je jedno, kto by sa na také malé dieťa pozrel odborne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    Prosím poraďte, jej mama sa veľmi bojí, či to nebude nejaká cysta, ešte som zabudla, že to je asi tak 1cmx1cm veľké a je to na veľmi viditeľnom mieste.
    DDDíííkkkkkk

    dvojicka je offline (nepripojený) dvojicka

    dvojicka
    Ahoj. ISla by som s tym na Kramare k primarovi ORL, Dr. Hapco, velmi zlaty clovek a dobry odbornik. Neboj, bude dobre.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    szisza Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím Vás neviete niekto kam by sme mali ísť, ak krstnej trojmesačnej dcérke sa vytvorila ako keby z jedného dňa na druhý hrčka pri nose? Je to mäkké, nebolí ju to. Boli sme na krčnom a tam lekárka povedala, že s tým máme počkať, či sa to nevstrebe. Už je skoro mesiac preč a vôbec to nie je lepšie. Detská lekárka tvrdí, že t nebude patriť na ORL ale asi to bude už chirurgický zákrok. Neviete lekára aj v okolí Bratislavy, Galanty, Trnavy to je jedno, kto by sa na také malé dieťa pozrel odborne?
    Netreba robiť unáhlené závery - že potrebný chirurgický zákrok....

    Síce som nevidel tú hrčku, ale neviem, na základe čoho detská zhodnotila, že treba chirurgický zákrok. Treba to najprv dôkladnejšie vyšetriť - minimálne USG vyšetrenie. Nech jej dá detská lekárka odporúčanie na chirurgické vyšetrenie a choďte do BA na detskú polikliniku na Kramároch k chirurgovi, aby to lepšie pozrel. Možno to fakt samí zmizne, možno bude treba ten zákrok. Dobrým znamením však je, že hrčka sa nezväčšuje.


    Chcel by som ťa požiadať ešte o jednu vec - ak zakladáš tému, tak jej daj taký názov, ktorý aspoň stručne vystihuje podstatu otázky. Lebo skoro každý, ktorý sem dáva otázku potrebuje pomoc alebo poradiť. Keby to každý robil tak, potom by zoznam tém vyzeral asi takto:

    Pomoc
    Pomóc!!!
    POMOC
    Poraďte
    Kto poradí?
    Pomôžete?
    Poraďte mi"
    ....

    Ako si potom tí, ktorú chcú pomôcť majú vybrať, ktorá téma je pre nich relevantná? Tentoraz som názov témy zmenil ja. Nabudúce daj iný názov.
    Naposledy upravil Chobot : 13.11.08 at 13:51

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    O.K. dík za pripomienku, máš pravdu, aspoň som sa na tom príklade zasmiala. A vďaka teda aj za pomoc, skúsime asi Kramáre. Tam môžem zavolať a objednať sa? Napr. k Dr. Hapcovi?

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    Prosím ťa je to tento lekár? MUDr. Martin Hapčo CSc.
    špecializácia: otorinolaryngológia, detská ORL
    DFNsP, Limbová 1, 833 40 Bratislava

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Chobot Pozri príspevok
    Netreba robiť unáhlené závery - že potrebný chirurgický zákrok....

    Síce som nevidel tú hrčku, ale neviem, na základe čoho detská zhodnotila, že treba chirurgický zákrok. Treba to najprv dôkladnejšie vyšetriť - minimálne USG vyšetrenie. Nech jej dá detská lekárka odporúčanie na chirurgické vyšetrenie a choďte do BA na detskú polikliniku na Kramároch k chirurgovi, aby to lepšie pozrel. Možno to fakt samí zmizne, možno bude treba ten zákrok. Dobrým znamením však je, že hrčka sa nezväčšuje.



    Chcel by som ťa požiadať ešte o jednu vec - ak zakladáš tému, tak jej daj taký názov, ktorý aspoň stručne vystihuje podstatu otázky. Lebo skoro každý, ktorý sem dáva otázku potrebuje pomoc alebo poradiť. Keby to každý robil tak, potom by zoznam tém vyzeral asi takto:

    Pomoc
    Pomóc!!!
    POMOC
    Poraďte
    Kto poradí?
    Pomôžete?
    Poraďte mi"
    ....

    Ako si potom tí, ktorú chcú pomôcť majú vybrať, ktorá téma je pre nich relevantná? Tentoraz som názov témy zmenil ja. Nabudúce daj iný názov.
    Prepáč chobot, ale zverejnenie dieťatka v tomto príspevku nepovažujem za vhodné, skôr za neetické. Ďakujem za akceptáciu môjho názoru.
    Naposledy upravil Chobot : 13.11.08 at 13:52

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Danila Pozri príspevok
    Prepáč chobot, ale zverejnenie dieťatka v tomto príspevku nepovažujem za vhodné, skôr za neetické. Ďakujem za akceptáciu môjho názoru.
    OK uznávam.

    dvojicka je offline (nepripojený) dvojicka

    dvojicka
    szisza Pozri príspevok
    Prosím ťa je to tento lekár? MUDr. Martin Hapčo CSc.
    špecializácia: otorinolaryngológia, detská ORL
    DFNsP, Limbová 1, 833 40 Bratislava

    ano, je to tento Dr.

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    Ďakujem každému, kto poradil, pán primár bol veľmi milý, aj nás ukľudnil, aj nám pomôže!

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    szisza Pozri príspevok
    Prosím poraďte, jej mama sa veľmi bojí, či to nebude nejaká cysta, ešte som zabudla, že to je asi tak 1cmx1cm veľké a je to na veľmi viditeľnom mieste.
    DDDíííkkkkkk
    cysta určite nie,,,cysta sa tvorí v dutinách tela a nie na jej povrchu. môže to byť podla mna nejaká tuková hrčka čo zmizne aj samo. ak nie nech vam lekarka vypíše lístok a chodte do Ba na Kramáre na chirurgiu. Tham určite pomôžu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.