Zavrieť

Porady

dovoz tovaru, colny urad

Zdravim, chcem sa spytat ako postupovat, ked mi pride doklad od Colneho uradu, ze zacalo colne konanie a teda zrejme vznikol colny dlh, ake doklady budem potrebovat? Musim osobne zajst na CU alebo sa to da vsetko vybavit cez mail? A v pripade ze nie, tak ked som z PD musim ist na PCÚ v Prievidzi alebo az na kraj do TN, alebo inde? Pytam sa, pretoze cakam zasielku z USA a pravdepodobne budem platit clo a neviem ako to potom funguje. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    trpazlik je offline (nepripojený) trpazlik

    trpazlik
    Ahojte
    na podobnú otázku potrebujem odpoveď aj ja. Chcel by som doviesť tovar z USA na Slovensko. Jedná sa o odevi ktore budu predávané koncovému spotrebiteľovi. Chcel by som vedieť ako sa vypočítava clo a daň. A mohli by ste to prosim uviest na nejakom priklade ? ďakujem

    Petas je offline (nepripojený) Petas

    Snažím sa... Petas
    Tiez robim dovoz tovaru, ale vsetky dokumenty mi vybavuje spolocnost (DHL, TNT, UPS) cez ktoru prepravujem.
    Je to pohodlnejsie a rychlejsie.
    Neplati sa pri tom nic, az na (TNT) spolocnost.

    dovoz tovaru, colny urad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.