Zavrieť

Porady

Vsetky vedenia v podlahovej izolacii?

Ahojte,

v rakuskom Kittsee vidiet novostavby RD v roznych stadiach dokoncenia. Zaujali ma vedenia rozvodov v podlahovej izolacii: vykurovanie, voda, elektrina. Vsetko natahane v podlahe pripravene na zaliatie poterom.

Ktore faktory vyplyvaju na rozhodovanie sa o tom ci tieto rozvody sekat do steny, alebo viest v podlahe???

(V podlahe sa mi to zda celkom prakticke. Ale mozno su tu veci proti, o ktorych neviem).

dakujem za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mlaco Pozri príspevok
    Ahojte,

    v rakuskom Kittsee vidiet novostavby RD v roznych stadiach dokoncenia. Zaujali ma vedenia rozvodov v podlahovej izolacii: vykurovanie, voda, elektrina. Vsetko natahane v podlahe pripravene na zaliatie poterom.

    Ktore faktory vyplyvaju na rozhodovanie sa o tom ci tieto rozvody sekat do steny, alebo viest v podlahe???

    (V podlahe sa mi to zda celkom prakticke. Ale mozno su tu veci proti, o ktorych neviem).

    dakujem za rady!
    Argumenty neviem vymenovať ani pre ani proti. Ale mám rovnaké riešenie. Praktické bolo to, že odpadá práca sekania do muriva. O negatívach som zatiaľ nečítal a nepočul. Preto sa rád poučím aj ja.

    petervi je offline (nepripojený) petervi

    petervi
    Ked Ti praskne rurka v podlahe neviem za aky cas to zistis,ked to je v stene tak to hned vidis a mozes konat.

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    A co rosenie rozvodov studenej vody - moze sposobit vlhnutie tepelnej izolacie v podlahe?
    Je toto na zvazenie, alebo rosenie nehrozi pokym je trubka obalena vo svojej molitanovej izolacii?

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    petervi Pozri príspevok
    Ked Ti praskne rurka v podlahe neviem za aky cas to zistis,ked to je v stene tak to hned vidis a mozes konat.
    jednoduchsia oprava poruchy je to co hovori pre rozvody v stene. ale zase aj ulozenie v podlahe ma svoje plusy.

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Keď ti prasknú brzdy ,tak sa zabiješ. A predsa všetci jazdíme, lebo je to pohodlné. Dobré rozvody nemajú dôvod prasknúť ani za 50 rokv.

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Samozrejme! Neviem ako chceš položiť tepelnú, alebo zvukovú izoláciu. To by som dal tomu chytrákovi rozobrať. Takýto majstri mňa osobne privádzajú do šialenstva. Asi by bral príplatky za rozmýšľanie, keby to vedel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.