Zavrieť

Porady

Dovolenka po skúšobnej dobe

Dobrý deň, ako zamestnanec u nás pracoval iba 3 mesiace (počas skúšobnej doby), má pri skončení prac. pomeru nárok na preplatenie alikvotnej časti dovolenky?

Prac. pomer od 01.08.2008 - 31.10.2008 = 66 pracovných dní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ivana184 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ako zamestnanec u nás pracoval iba 3 mesiace (počas skúšobnej doby), má pri skončení prac. pomeru nárok na preplatenie alikvotnej časti dovolenky?

    Prac. pomer od 01.08.2008 - 31.10.2008 = 66 pracovných dní.
    Keďže odpracoval viac ako 60 dní, má nárok na alikv.časť dovolenky za kal. rok. V tomto prípade 3/12 ročného nároku

    Fali je offline (nepripojený) Fali

    Fali
    Áno má nárok na alikvótnu časť dovolenky :
    podľa § 105 ZP - Dovolenka za odpracované dni
    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.

    vicik je offline (nepripojený) vicik

    vicik
    potrebovala by som zistit, ako je to v pripade, ak zamestnanec pracoval od 1.9.2008 do 10.11.2008... za september je tam 22 pracovných dní, za oktober 23 a za november 7, co je spolu 52 pracovných dní, co nie je dost, cize budem riesit dovolenku za odpracovne dni.... co je 1/12 za kazdych 21 odprac. dni, co je 2/12...._?? alebo je potrebne riesit este aj ten zvysok dni... 2*21=42, cize 10 dni.... ?? alebo sa to robi mesacne.... ??
    budem vdacna za cokolvek by mi mohlo pomoct
    dakujem dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vicik Pozri príspevok
    potrebovala by som zistit, ako je to v pripade, ak zamestnanec pracoval od 1.9.2008 do 10.11.2008... za september je tam 22 pracovných dní, za oktober 23 a za november 7, co je spolu 52 pracovných dní, co nie je dost, cize budem riesit dovolenku za odpracovne dni.... co je 1/12 za kazdych 21 odprac. dni, co je 2/12...._?? alebo je potrebne riesit este aj ten zvysok dni... 2*21=42, cize 10 dni.... ?? alebo sa to robi mesacne.... ??
    budem vdacna za cokolvek by mi mohlo pomoct
    dakujem dakujem
    Nárok vzniká na 2/12.

    Dovolenka po skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.