Zavrieť

Porady

Štítničky - puklice

Ahojte.
Na fikuse sa mi asi pred pol rokom objavili puklice a aj keď som ho stále umývala mydlovou vodou, stále sa objavujú a čo je horšie, napadli mi už aj Scheffleru (tú asi najviac) a aj Yuttu. Neviete mi poradiť, ako sa toho nadobro zbaviť? Chemické postreky nechcem veľmi používať, pretože bývam v byte.
Budem vďačná za akékoľvek rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    -Mydlová voda-poumývať celé listy aj zo spodu, viackrát po sebe
    -Ručne

    Alebo ozaj použiť chémiu, keď nechceš prísť o všetky kvietky. Veď sa predávajú aj šetrné, netoxické prostriedky.

    Pohľadaj aj v starších témach,kde sa už puklice rozdebatovávali.
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=6775663
    Naposledy upravil arizona : 14.11.08 at 10:14

    janka8 je offline (nepripojený) janka8

    janka8
    Nemala som žiadne mazľavé mydlo, len tekuté, tak som tie kvety teraz poumývala "purovou" vodou, neviem ale, či to má také isté účinky ako to mazľavé mydlo. Pilne kvety sledujem, ale vždy niekde nejakú objavím a ak nie puklicu, tak lepkavé listy určite. No tak kúpim mazľavé mydlo a vyskúšam. Uvidíme, či zaberie - pevne dúfam.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Puklice su riadne otravne potvory, ja tiez nie som velmi za chemicke postreky a jedine co sa mi osvedcilo, je mechanicke odstranenie puklic a to vatickou namocenou v liehu, alebo nejakej inej vysokopercentnej /domacej/ palenke.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mne sa raz objavili v oleandroch. Pekne,ručne som ich zoškrabkávala...odvtedy našťastie nič! Nepoužila som ani lieh, ani nič.Len som "zabila" asi dve hodiny

    janka8 je offline (nepripojený) janka8

    janka8
    No tak ja som ich tiež mechanicky zoškrabávala, ale mám to v 4 kvetoch a z takej Yuccy to ide tažko, keďže ku pníku sa ani nedostanem. A aj samotný kmeň je drsný a ak sú aj tam, tak sa ich asi ani nezbavím.
    Niekde som čítala o domácom "postreku" - 1 lyžica mazľavého mydla - mydlo na pranie rozpustiť do 1l vody a pridať cca 1 lyžicu liehu a s tým kvet vystriekať. Ak mi nezabralo to dnešné 4-hodiné oškrabávanie, tak to asi vyskúšam.

    marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

    marko7997
    Puklice su naozaj neprijemny skodcovia.Tiez som ich mal na oleandroch{tie som uplne zostrihal a zatial tam nie su}.Najnovsie som ich objavil aj na izbovych kvetoch .Odstranujem ich z nich tiez iba mechanicky nie je to vsak take jednoduche lebo ked nejaku puklicu prehliadnes ona sa rozmnozi a prejde aj na ine kvety.A tie lepkave listy mna stvu najviac.

    Štítničky - puklice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.