Zavrieť

Porady

Alianz-Slovenska poistovna

Mam na Vás jednu prosbu či my neviete poradit.Dna 25.10.2006 som uzavrela s Slovenskou poistovnou Allianz poistku Život.Platila som ju mesacne a od 16.07.2008 do dnesneho dna som splatky neplatila -financna kriza.Tak som sa rozhodla že by som to zrusila ako postupovat aaku cast tratim kto my odpise dakujem.
Usporiadat
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Alianz je najväčšia a najhoršia poisťovňa. Až teraz zistíte čo je za .........
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danica2210 Pozri príspevok
Mam na Vás jednu prosbu či my neviete poradit.Dna 25.10.2006 som uzavrela s Slovenskou poistovnou Allianz poistku Život.Platila som ju mesacne a od 16.07.2008 do dnesneho dna som splatky neplatila -financna kriza.Tak som sa rozhodla že by som to zrusila ako postupovat aaku cast tratim kto my odpise dakujem.
čooo? život a platiť mesačne? panebože to kto vám robil? to ste riadne preplatili a nielen to. Zvyčajne do troch rokov ked sa zruší poistka tak poistený nedostane nič, a nielen z allianzu aj ostatné poisťovne to majú tak zriešené.
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Co som preplatila to nechapem mesacne platim 567sk
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Xanti Pozri príspevok
čooo? život a platiť mesačne? panebože to kto vám robil? to ste riadne preplatili a nielen to. Zvyčajne do troch rokov ked sa zruší poistka tak poistený nedostane nič, a nielen z allianzu aj ostatné poisťovne to majú tak zriešené.
Xanti, prosím ťa nevykresľuj životné poistenie ako nejakého strašiaka. A predovšetkým bežne platené poistné je viac logické a výhodnejšie ako jednorazovo platené. Vidím, že uvádzaš len dezinformácie, preto sa domnievam, že v poisťovacom odvetví sa vyznáš len veľmi málo.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Danica2210 Pozri príspevok
Mam na Vás jednu prosbu či my neviete poradit.Dna 25.10.2006 som uzavrela s Slovenskou poistovnou Allianz poistku Život.Platila som ju mesacne a od 16.07.2008 do dnesneho dna som splatky neplatila -financna kriza.Tak som sa rozhodla že by som to zrusila ako postupovat aaku cast tratim kto my odpise dakujem.
Treba si pozrieť Všeobecné poistné podmienky. Tam nájdeš uvedené, že kedy nemáš nárok na odkupnú hodnotu. Pri kratších poistkách (do 10 rokov) to býva v prvom roku, pri dlhších poistkách nemáš nárok na odkupnú hodnotu v prvých 2 rokoch trvania poistky. Nepíšeš, na akú dlhú dobu si poistku uzatvorila, ale v každom prípade to už bude viac ako 2 roky, čo ti trvá poistenie, takže na nejakú odkupnú hodnotu budeš mať nárok.

ALE! Píšeš, že od 16.7.2008 si neplatila poistné. Neviem, ako to máš v zmluve či vo VPP ošetrené, ale pokiaľ poisťovni neplatíš poistné, tak ťa vyzve uhradiť dlžné poistné a ak tak neurobíš, tak ti zruší zmluvu. V každom prípade ti ale vznikol dlh na poistnom za uplynulé mesiace, čo si neplatila, teda nejakých 4x567 Sk.

Ak aj teda bude mať v prípade zrušenia poistky nárok na odkupnú hodnotu, v začiatkoch poistenia to býva veľmi nízka suma. Nepíšeš, akú máš poistnú sumu (z toho a z doby poistenia by sa to dalo odhadom zistiť), takže neviem, koľko to môže byť. Ak to chceš vedieť, oslov poisťovňu, možno ti to povedia. Prípadne na poistke, čo ti prišla z poisťovne po uzatvorení poistenia je to tiež uvedené - odkupné hodnoty pre jednotlivé roky.

Je ale tiež dosť možné, že dlžná suma bude vyššia ako samotná odkupná hodnota, takže sa môže stať, že nedostaneš nič.

Poistenie nie je produkt, ktorý sa uzatvára na dlhšie obdobie a nie aby sa po pár rokoch rušilo. Nie že by to nebolo možné, ale je to finančne veľmi nevýhodné.
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

Kapitalove poistenie je 80 00sk,splacat by som mala do roku 2023
0 0
Danica2210 Danica2210

Danica2210 je offline (nepripojený) Danica2210

80 000sk malo byt
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ak si sa pevne rozhodla, že nechceš tú poistku, tak treba zrušiť čo najskôr - lebo poisťovňa bude požadovať poistné až kým sa poistka nezruší.
A obávam sa, že Chobot má pravdu ..., v tomto prípade bude len malá odkupná hodnota .... a dlh na poistnom bude vyšší.
Ak nechceš rušiť poistku, môžno by si mohla znížiť poistné - ale to závisí od zmluvných podmienok... a treb spočítať, či s to oplatí
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

Katy a R Pozri príspevok
Ak nechceš rušiť poistku, môžno by si mohla znížiť poistné - ale to závisí od zmluvných podmienok... a treb spočítať, či s to oplatí
Súhlasím, o rozbehnutej poistke pred zrušením treba najskôr pouvažovať, či by si neutiahla nižšie splátky, príp.sa opýtať alebo prečítať vo Všeobecných podmienkach, ktoré ti mali dať k poistke, či nie je možné nejaký čas odklad alebo prerušenie splátok, niektoré poistky to majú, môže to natiahnuť čas poistky (napr.čas neplatenia ti prirátajú k 2023 a budeš platiť dlhšie), alebo ti zredukujú poistnú sumu. Určitý čas nebudeš platiť (alebo budeš platiť menej) ale neprídeš o peniaze, ktoré si tam vložila. Myslím, že počas neplatenia nebudeš ani krytá, keby sa niečo stalo. Určite treba prejsť moťnosti s tým, kto ti zmluvu uzatváral alebo na expozirúre poisťovne.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Xanti Pozri príspevok
čooo? život a platiť mesačne? panebože to kto vám robil? to ste riadne preplatili a nielen to. Zvyčajne do troch rokov ked sa zruší poistka tak poistený nedostane nič, a nielen z allianzu aj ostatné poisťovne to majú tak zriešené.
Je to tak. Životne poistky maju tzv. odkupnu hodnotu a v prvych rokoch je odkupna hodnota=0,-Sk. Už sme to preberali inde. Ak životku, tak velmi zvažiť poistnu sumu, na ktoru je naviazene platenie poistneho. nezabudnut jedno: životne poistky sa nevyplaca rušiť. Prerobíte a zarobí poisťovna. To treba dotiahnuť do konca!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Danica2210 Pozri príspevok
Kapitalove poistenie je 80 00sk,splacat by som mala do roku 2023
V takom prípade odkupná hodnota sa bude pohybovať niekde medzi hodnotou 5 - 8 tisíc. Z toho musíš odpočítať ešte dlžné poistné.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
Xanti, prosím ťa nevykresľuj životné poistenie ako nejakého strašiaka. A predovšetkým bežne platené poistné je viac logické a výhodnejšie ako jednorazovo platené. Vidím, že uvádzaš len dezinformácie, preto sa domnievam, že v poisťovacom odvetví sa vyznáš len veľmi málo.
sorry chobot, pracujem práve s poistkami a je veľmi neštandartné ak sa zvolí kapitálové poistenie s mesačnou platbou, ktorá je výhodná akurát tak pre investičné životné poistenie. Tak prosím ťa moje prekvapenie a úžas nad uzavretým ŽIVOTom z allianzu nepovažuj za dezinformáciu. Lebo ŽIVOT je kapitálové poistenie, a pri tom sa mesačné platby moc nenosia. Ďakujem za pochopenie
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danica2210 Pozri príspevok
Co som preplatila to nechapem mesacne platim 567sk
Danica, s tým preplatením som myslela to, že pri kapitálovej poistke je najvýhodnejšie zaplatiť ročne vtedy zaplatíte 100% , ak platíte pol ročne tak zaplatíte 102% ak platíte 1/4 ročne tak to poistenie zaplatíte ešte viac a pri mesačných platbách kapitálovej poistky ročne zaplatíte navyše o 8% vo svojej podstate to nie je veľa. Ale pri tej platbe čo ste spomenuli tak ročne zaplatíte o cca 504 sk viac, čo za cca 13 rokov urobí takú sumu ako je Vaše ročné poistné. A tieto peniaze sú len vyhodené a dotujete nimi poisťovňu.
Ale samozrejme je jednoduchšie od poniektorých obviniť ma, že neviem o čom píšem a že to čo píšem sú dezinformácie.
Musím sa pripojiť k hlasu väčšiny, naozaj poistenie sa uzatvára na dlhšiu dobu a prvé roky sa na ňom prerába, nakoľko odkupná hodnota je veľmi nízska. Takže treba prehodnotiť poistenie, znížiť poistnú sumu, tým aj výšku splátok a zvoliť výhodnejšiu variantu platenia. Lebo rozhodne mesačné platenie kapitálového poistenia medzi tieto výhodné varianty nepatrí.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Xanti Pozri príspevok
sorry chobot, pracujem práve s poistkami a je veľmi neštandartné ak sa zvolí kapitálové poistenie s mesačnou platbou, ktorá je výhodná akurát tak pre investičné životné poistenie. Tak prosím ťa moje prekvapenie a úžas nad uzavretým ŽIVOTom z allianzu nepovažuj za dezinformáciu. Lebo ŽIVOT je kapitálové poistenie, a pri tom sa mesačné platby moc nenosia. Ďakujem za pochopenie
Aha, chápem. Predtým som to zle pochopil. Myslel som si, že nesúhlasíš s bežne plateným poistným, lebo bežne platené majú svoj význam.

Pokiaľ ide o poistné obdobie, tak súhlasím s tebou, že je oveľa výhodnejšie ročné, než mesačné. V tom máš absolútne pravdu, lebo pri mesačnom sa zaplatí o niečo viac, než pri ročnom poistnom.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Alianz je najväčšia a najhoršia poisťovňa. Až teraz zistíte čo je za ........

Dnes som hľadala ktorú poisťovňu si vyberiem na poistenie syna ,ktorý bude mať 18 rokov.Mala by som si vybrať s rozumom,lebo je to dlhodobá záležitosť.A preto Vás prosím o radu,pre ktorú poisťovňu sa mám rozhodnúť ,aký druh poistky a na čo si mám dať pozor.Ďakujem
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
alla66 Pozri príspevok
Alianz je najväčšia a najhoršia poisťovňa. Až teraz zistíte čo je za ........

Dnes som hľadala ktorú poisťovňu si vyberiem na poistenie syna ,ktorý bude mať 18 rokov.Mala by som si vybrať s rozumom,lebo je to dlhodobá záležitosť.A preto Vás prosím o radu,pre ktorú poisťovňu sa mám rozhodnúť ,aký druh poistky a na čo si mám dať pozor.Ďakujem

Prosím o rady.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alla66 Pozri príspevok
Alianz je najväčšia a najhoršia poisťovňa. Až teraz zistíte čo je za ........

Dnes som hľadala ktorú poisťovňu si vyberiem na poistenie syna ,ktorý bude mať 18 rokov.Mala by som si vybrať s rozumom,lebo je to dlhodobá záležitosť.A preto Vás prosím o radu,pre ktorú poisťovňu sa mám rozhodnúť ,aký druh poistky a na čo si mám dať pozor.Ďakujem
Milá Alla66, to je chválihodné, ale nemyslíš že dospelý syn by sa mal rozhodnúť sám. Hádam mu ty nebudeš platiť poistné?
Z môjho pohľadu ak riešim poistku niekomu, tak volím skoro vždy investičné životné poistenie, k tomu úrazové poistenie v dostatočnej výške, rizikové poistenie na pár rokov kým sa našporia v investičnej časti nejaké peniaze a samozrejme invalidita.
Veľa krát len zaplačem, ak vidím urobené úrazové poistenie na pár Sk, ale ludia sú spokojný lebo majú pocit, že je poistka lacná. Len horšie je to potom ak sa niečo zomele a oni dostanú od poisťovne pár korún, a sa rozčulujú, že ten a onen známy za ten istý úraz dostal podstatne viac korún.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Som prekvapená tvojou reakciou. Syn si nemôže platiť sám,lebo je študentom na strednej a ešte bude študovať.Videla si 18 ročného,aby si vedel vybrať správnu poistku,keď sa v tom nevyznám ani ja sama? Dík za odpoveď,ale chcela by som niečo podrobnejšie.Myslím,že mi niekto poradí.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

alla66 Pozri príspevok
Som prekvapená tvojou reakciou. Syn si nemôže platiť sám,lebo je študentom na strednej a ešte bude študovať.Videla si 18 ročného,aby si vedel vybrať správnu poistku,keď sa v tom nevyznám ani ja sama? Dík za odpoveď,ale chcela by som niečo podrobnejšie.Myslím,že mi niekto poradí.
Prepáč nechcela som sa ťa dotknúť, naozaj je to chválihodné že ho chceš zabezpečiť do budúcnosti. Len treba myslieť na pár vecí. Píšem ss.
0 0
milada.miladka milada.miladka

milada.miladka je offline (nepripojený) milada.miladka

Alianz-Slovenská poisťovňa, iba raz a nikdy viac!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať