Zavrieť

Porady

Vypína sa mi PC

Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať prečo, keď sa pozeráme na filmy alebo deti hrajú hry na internete, tak nám z ničoho nič vypne počítač. Kazí sa alebo sa tomu dá nejako zabrániť?
Ďakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

clare11 Pozri príspevok
Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať prečo, keď sa pozeráme na filmy alebo deti hrajú hry na internete, tak nám z ničoho nič vypne počítač. Kazí sa alebo sa tomu dá nejako zabrániť?
Ďakujem
Vypne sa úplne, alebo sa reštartuje?

Môže to mať veľa príčin, na diaľku sa nedá presne diagnostikovať, čo to je. Treba začať so zdrojom - ten môže byť slabý. Potom to môže byť grafická karta - prehreje sa a to spôsobí vypnutie PC.

AK sa reštartuje, môže to byť softvérová chyba, niečo nie je s niečím iným kompatibilné. Určite iní ešte pridajú oné tipy, v čom môže byť problém.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ako povedal Chobot v prvom rade zodpovedaj
či sa vypne alebo reštartuje,
či je to len pri pozeraní filmov a hraní hier alebo sa to už stalo aj niekedy inokedy napr. pri práci s Wordom,
robí to od začiatku alebo to začalo robiť len nedávno
máš nový počítač, resp. ak vieš aký typ,
skladaný doma alebo kúpený ako zostava..

okrem možných tipov ktoré už boli spomenuté by som pridal možnú chybu pamäti a chybu v inštalácii Windows.
0 0
clare11 clare11

clare11 je offline (nepripojený) clare11

PC mám asi 3 roky. Je to digipro. ja sa v tom moc nevyznám. Vypína sa úplne a to len pri pozeraní filmov cez internet alebo pri hraní hier cez net. Pri práci s wordom to nerobí. Tak neviem...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Tak je pravdepodobne, ze je to nejaky chaos (virus) z internetu, ked pises, ze len pri hrani a pozerani cez Inet. Skus sa hrat hru, alebo pozerat film mimo Inet a napis ci to robi aj vtedy
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Toto bude ťažšia rada.
Tým že ide o zostavu, komponenty by mali byť odskúšané a teda nepôjde asi o problém s kompatibilitou komponent. Hlavne ak počítač šiel v poriadku 3 roky. Pravda, ak ste žiaden hardware v poslednom čase nemenili.
Ak by sa vylúčil vírus, pozeranie filmov a hranie hier je v každom prípade náročnejší proces, je možné že sa začala prehrievať nejaká komponenta. Skontroloval by som ventilátory, resp. vyčistil počítač, skontroloval po štarte teplotu na procesori. Ak sa v tom nevyznáš, nikdy si to nerobila, najlepšie spravíš ak sa obrátiš na nejakého počítačového "fanatika" v okolí. Na toto treba totiž ísť vylučovacou metodikou.
0 0
clare11 clare11

clare11 je offline (nepripojený) clare11

Ešte som zabudla napísať, že to vypne len vtedy, keď dám film na celú obrazovku. V zmenšenom prevedení sa dá dopozerať do konca. Keď pozerám filmy na DVD, tak to nerobí.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

nie som odborník, ale nehlásilo ti niekedy teraz, že máš málo virtuálnej pamäte ? mne to robí to isté, ale mne hlásilo prednedávnom že mám nedostatok virtuálnej pamäte,idem si rozšíriť pamäť - kúpou .
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Inak..ja by som tipol - nedostatočné chladenie. Je to obvykle prvá vec, ktorá zaberie pri problémoch s PC (hlavne keď reštartuje sám od seba). Otvoriť, povysávať prach z chladičov a skúsiť pracovať ďalej...
0 0
clare11 clare11

clare11 je offline (nepripojený) clare11

Ďakujem za rady. Skúsim k tomu niekoho zohnať, ja sa tomu nerozumiem.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

clare11 Pozri príspevok
Ešte som zabudla napísať, že to vypne len vtedy, keď dám film na celú obrazovku. V zmenšenom prevedení sa dá dopozerať do konca. Keď pozerám filmy na DVD, tak to nerobí.
Mozno nesadol player. Ja som pred mnohymi rokmy kupil grafiku ATI a na CD bol aj ATI player, dalo sa v nom pozerat len v malom okne ak som dal full screen tak stuhol PC, skus zmenit player
0 0
vercaa vercaa

vercaa je offline (nepripojený) vercaa

pozor na virusy
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Skúste si zväčšiť pamäť možno to pomôže.
0 0
eloelic eloelic

eloelic je offline (nepripojený) eloelic

No, je to ochranny mechanizmus PC, ked sa vypne. Ja osobne by som skusil toto: Na ploche je ikona : ´Tento pocitac, klikni na nu pravym tlacitkom mysi, daj vlastnosti, spresnenie a v polozke spustanie a obnovovanie kliknie na nastavenie, tam odskrtni Automaticky restartovat.
0 0
qInn qInn

qInn je offline (nepripojený) qInn

Mne sa tiez vypina PC a vraj je to prehrievanim a ma to nieco spolocne s grafikou. Vacsinou vypne na hrach, videach (filmoch) niekedy i na hudbe.
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

clare11 Pozri príspevok
Ešte som zabudla napísať, že to vypne len vtedy, keď dám film na celú obrazovku. V zmenšenom prevedení sa dá dopozerať do konca. Keď pozerám filmy na DVD, tak to nerobí.
Ahoj,
Ak by bol prehriaty procesor, tak sa PC zvycajne restartuje a predtym hodi este nejaku hlasku v modrej obrazovke smrti(BSOD-blue screen of death).
Ak by bola prehriata graficka karta tak obraz by zacal tuhnut, sekat az by ostal na monitore posledny obraz.
Ked si spominala, ze DVD ide aj vo fullscreene bezproblemov ,tym predosle moznosti padaju,kedze DVD viac vytazi graficku kartu aj procesor ako komprimovane videa z i-netu. Kedze pada to len na i-net filmoch tym asi myslis Youtube atd.. a hry ktore su vo Flash pripadne v Jave.
Vyskusala si ci to pada aj pri inych prehliadacoch? Aky pouzivas?
Este moze byt nejaky virus, ktory priamo napada Internet Explorer,ktory je dost uzko naviazany na operacny system.
Cize:
1.Preskenovat PC na virusi
2.Naistalovat iny prehliadac ako IE napr. Opera, Firefox, Safari
3.Naistalovat novu verziu Flash player
4.Preinstalovat Javu
Daj vediet ako sa dari..
Naposledy upravil ivoovi : 19.02.09 at 20:30
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

judita1971 Pozri príspevok
nie som odborník, ale nehlásilo ti niekedy teraz, že máš málo virtuálnej pamäte ? mne to robí to isté, ale mne hlásilo prednedávnom že mám nedostatok virtuálnej pamäte,idem si rozšíriť pamäť - kúpou .
Ahoj,
Aku velku mas RAM? Aky OS? A co robis na PC ak ti to vypise? Je moznost ,ze na pozadi bezi nejaky zbytocny alebo "zly" proces/program, hlavne ak doteraz to nepisalo a praca na PC sa nezmenila.
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

qInn Pozri príspevok
Mne sa tiez vypina PC a vraj je to prehrievanim a ma to nieco spolocne s grafikou. Vacsinou vypne na hrach, videach (filmoch) niekedy i na hudbe.
Ahoj,
U teba by to mohol byt procesor. Moze to byt aj graficka karta,ale kedze aj na hudbe..Vypne sa pocitac aj ked sa na nom nic nerobi?
Deje sa to od zaciatku alebo len od urcitej doby? Nie je PC pri radiatore?
Ako uz pisali vyssie poradaci,dobre by bolo vycistit ventilator na procesore a ked uz budes dole tak aj na grafike.
0 0
Jeanna Jeanna

Jeanna je offline (nepripojený) Jeanna

vesela baba
Mam podobny problem, ale s tym rozdielom, ze sa mi restartuje notebook sam od seba. Dnes som si vsimla, ze sa dost prehrieva procesor, tak ten restart moze byt sposobeny tym. Ako riesit takyto problem na notebooku?
0 0
kpeter kpeter

kpeter je offline (nepripojený) kpeter

clare11 Pozri príspevok
Ďakujem za rady. Skúsim k tomu niekoho zohnať, ja sa tomu nerozumiem.
Aká je to verzia Windowsu ? Je pravideľne robená údržba systému ? Kedy bol počítač naposledy aktualizovaný ?
0 0
big_smoke big_smoke

big_smoke je offline (nepripojený) big_smoke

prehrieva sa ti...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať