Zavrieť

Porady

vozík

Ahojte všetci, poprosila by som o radu. Vediem jednoduché učtovníctvo mužovi a kúpili sme prívesný vozík. Stál 17000.Sk. Môžem to dať do nákladov ako prevádzkovú réžiu? Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andreapolackova Pozri príspevok
    Ahojte všetci, poprosila by som o radu. Vediem jednoduché učtovníctvo mužovi a kúpili sme prívesný vozík. Stál 17000.Sk. Môžem to dať do nákladov ako prevádzkovú réžiu? Dik
    Ak súvisí s predmetom podnikania, tak áno.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Ak súvisí s predmetom podnikania, tak áno.
    Nie náhodou na materiál?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Nie náhodou, určite.
    § 11
    Zásoby

    (1) Zásoby sa účtujú v knihe zásob a podľa § 4 ods. 6 písm. e) prvého bodu alebo druhého bodu.

    (2) Ako materiál sa účtujú najmä suroviny, pomocné látky a prevádzkové látky, náhradné dielce, obaly a majetok podľa § 10 ods. 25 do doby jeho uvedenia do používania a majetok podľa § 10 ods. 26...

    § 10
    (26) Hmotný majetok podľa odseku 12 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu18) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, sa účtuje ako zásoby.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    § 11
    Zásoby

    (1) Zásoby sa účtujú v knihe zásob a podľa § 4 ods. 6 písm. e) prvého bodu alebo druhého bodu.

    (2) Ako materiál sa účtujú najmä suroviny, pomocné látky a prevádzkové látky, náhradné dielce, obaly a majetok podľa § 10 ods. 25 do doby jeho uvedenia do používania a majetok podľa § 10 ods. 26...

    § 10
    (26) Hmotný majetok podľa odseku 12 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu18) alebo je nižšie, s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, sa účtuje ako zásoby.
    Ale veď som napísala, že ako spotrebu materiálu.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Ale veď som napísala, že ako spotrebu materiálu.
    Sorry.. mám tu auditorov a poradu čítam iba tak na jedno oko

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    Sorry.. mám tu auditorov a poradu čítam iba tak na jedno oko

    Tak ich pekne počúvaj, a nemrkaj jedným očkom na moje príspevky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.