Zavrieť

Porady

Fakturácia cestovných náhrad klientovi

Prosím Vás o radu. Klient, advokát potrebuje vyfakturovať svojmu klientovi cestovné náhrady. Ako má postupovať pri následnej fakturácii ak je platcom DPH?

napríklad.. spotreba paliva je 8l, cena benzínu 38,- Sk bez DPH, najazdil 80 km

(8 x 38)/100 = 3,04
3,04+5,5=8,09 Sk za 1 km a na to si hodí ešte DPH?
čiže 8,09 x 80 km = 647,2 + 19 % DPH 123,- Sk, teda klientovi fakturuje 770,20 Sk?

Môže tak byť? Zaujíma ma či pri výpočte použijem cenu benzínu bez DPH či s DPH...

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak je platiteľ DPH - bez DPH, ak nie je, potom s daňou.
    Myslím si, že takéto náklady by mali byť zahrnuté v cene služby.
    Čo bude faktrurovať?
    Pýtam sa preto, že na niektoré činnosti sa vyžaduje koncesia.

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    no on je advokát.. nepodniká na základe koncesie, je to ako slobodné povolanie, ičo mu vydal štatistický úrad. Fakturuje rôzne úkony, napríklad, že bol na pojednávaní v inom meste (cena tohto úkonu je presne daná podľa vyhlášky pre advokátov), k tomu ďalej fakturuje náhradu za stratu času, náhradu za použitie vozidla a náhradu hotových výdavkov, teda tzv. režijný paušál. už som sa tuto na porade dočítala, že by mal fakturovať všetko s DPH. Iba ten výpočet za cestovné náhrady mi nebol jasný.. ide o pár korún rozdiel, ale aj tak..

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Ahojte, chcem sa spýtať, možno hlúpa otázka, ale predsa. Ak advokát faktúruje cestovné náhrady klientovi, je tento "príjem" advokáta predmetom dane z príjmov?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zltalienka Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať, možno hlúpa otázka, ale predsa. Ak advokát faktúruje cestovné náhrady klientovi, je tento "príjem" advokáta predmetom dane z príjmov?
    Je, prečo si myslíš, že nie?

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Vďaka za odpoveď Tweety.

    Tweety Pozri príspevok
    Je, prečo si myslíš, že nie?
    Lebo občas nie som si istá tým čo viem a čo neviem :-)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Rozalka Pozri príspevok
    Ak je platiteľ DPH - bez DPH, ak nie je, potom s daňou.
    Myslím si, že takéto náklady by mali byť zahrnuté v cene služby.
    Čo bude faktrurovať?
    Pýtam sa preto, že na niektoré činnosti sa vyžaduje koncesia.
    Rozalka , už je to síce starý príspevok ,teraz som ho len zhliadla , ale nemôžem súhlasiť .
    Ak má firemné MV zaradené v OM , prečo by nemohol fakturovať cestu ?

    Ja účtujem firmu , ktorá sa venuje opravám a servisom strojov . Obdržia objednávku na prácu a musia za opravou vycestovať napríklad 350 km .
    Riadne si fakturujú za ubehnuté km , nakoľko uvedená suma , je už súčasťou cenovej ponuky a neskrývajú to do ceny služby .Neviem prečo by to aj mali .
    Čiže ja nevidím problém ani u toho advokáta .Všetko záleží od dohody strán .
    Naposledy upravil Zita5 : 11.03.09 at 07:08

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    ibiza Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu. Klient, advokát potrebuje vyfakturovať svojmu klientovi cestovné náhrady. Ako má postupovať pri následnej fakturácii ak je platcom DPH?

    napríklad.. spotreba paliva je 8l, cena benzínu 38,- Sk bez DPH, najazdil 80 km

    (8 x 38)/100 = 3,04
    3,04+5,5=8,09 Sk za 1 km a na to si hodí ešte DPH?
    čiže 8,09 x 80 km = 647,2 + 19 % DPH 123,- Sk, teda klientovi fakturuje 770,20 Sk?
    Ďakujem
    Zaujíma ma, či je tento postup správny. Faktúruje sa kilometrová náhrada s DPH?
    Ďakujem.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Ahojte, chcem sa spýtať, keď platca DPH prefaktúruva cestovné náhrady svojmu klientovi, nabaľuje na to DPH?
    ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zltalienka Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa spýtať, keď platca DPH prefaktúruva cestovné náhrady svojmu klientovi, nabaľuje na to DPH?
    ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ
    Áno, ale mne sa zdá, a správne, že som že na túto otázku som Ti už dávnejšie odpovedala, presnejšie v prísp. 6.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Soma rada, že mi má kto odpovedať, a chcem sa Ti TWEETY za to poďakovať. V príspevku č.6 bola odpoveď ohľadne dane z príjmov, nie DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.