Zavrieť

Porady

Nepečieme na Vianoce

Dnes som dostala celkom zaujímavé recepty.
Naposledy upravil TatianaM : 20.11.08 at 09:54
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pridávam niečo aj ja. Inšpirujte sa...




Ale tu treba aj upiecť....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Najprv som sa zľakla, že čo sa stalo, že nebudem piecť na Vianoce, ale som rada, že sa jedná o koláciky nepečené....
0 0
MZUCTOVNIK MZUCTOVNIK

MZUCTOVNIK je offline (nepripojený) MZUCTOVNIK

Tatiana, neviem, či nastal skrat - nevidím prílohu ?!
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Asi nastal. Ale bola tam. Ináč by ostatné nereagovali.
Prikladám ešte raz
Naposledy upravil TatianaM : 30.01.09 at 06:26
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
mysimis Pozri príspevok
Najprv som sa zľakla, že čo sa stalo, že nebudem piecť na Vianoce, ale som rada, že sa jedná o koláciky nepečené....
Obyčajne sa neľakáte, že nemusíte piecť. Česť výnimkám.
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
drobeceva-dávam pochvalu,super inšpirácia!!!!!!!!!!!!!
0 0
Oriešok Oriešok

Oriešok je offline (nepripojený) Oriešok

žena
drobeceva Pozri príspevok
Pridávam niečo aj ja. Inšpirujte sa...




Ale tu treba aj upiecť....
nemá chybu ............perfiš inšpirácia.......na zahryznutie. Aj sa teším, že vyskúšam niektorý z receptov. Našla som tam aj jeden koláčik, čo si pamätám z detstva. Babička už nie je medzi nami, takže som sa nevedela dopátrať názvu ani receptu. Som vďačná, že je tu človiečik ako "drobeceva", kt. si dajú tu námahu a podelia sa o nejaký ten lákavý receptík.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Oriešok Pozri príspevok
nemá chybu ............perfiš inšpirácia.......na zahryznutie. Aj sa teším, že vyskúšam niektorý z receptov. Našla som tam aj jeden koláčik, čo si pamätám z detstva. Babička už nie je medzi nami, takže som sa nevedela dopátrať názvu ani receptu. Som vďačná, že je tu človiečik ako "drobeceva", kt. si dajú tu námahu a podelia sa o nejaký ten lákavý receptík.
Ďakujem Vám, mne to tiež došlo mailíkom, rada sa s Vami podelím. Zatiaľ mám toľko roboty /začínam robiť výplaty súčasne aj v novom programe/, takže ešte ani nerozmýšľam nad tým, čo budem piecť. Ale určite si tiež z toho niečo vyberiem, všetko je lákavé.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

akurát dnes som si tak pomyslela, čo budem piecť na Vianoce ? a tu recepty. Problém bude ako zúžiť výber. Drobeceva vieš čítať moje myšlienky ? Vieš načo myslím teraz ? ako dobre, že ťa máme.

ďakujem aj Tatiane M - podľa jej návodu , to upečú aj moji dvaja synovia. Ale tiež sú tam fajnotky.
Naposledy upravil judita1971 : 21.11.08 at 09:06
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

judita1971 Pozri príspevok
akurát dnes som si tak pomyslela, čo budem piecť na Vianoce ? a tu recepty. Problém bude ako zúžiť výber. Drobeceva vieš čítať moje myšlienky ? Vieš načo myslím teraz ? ako dobre, že ťa máme.

ďakujem aj Tatiane M - podľa jej návodu , to upečú aj moji dvaja synovia. Ale tiež sú tam fajnotky.
Len škoda, že niekto nevie čítať moje myšlienky. Vieš, ako by ma potešilo, keby mi tak niekto zaklopal na dvere a doniesol za jednu krabicu takýchto dobrých koláčikov?
Díky za Tvoje slová, potešili.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak to by bol prekrásny darček vianočný, keby aj mne niekto priniesol škatuľu napečených alebo nepečených koláčov. Viete ako ja to pečenie neznášam? Ale ešte v živote sa nestalo, že by som na sviatky koláče kupovala.... Akosi ma vždy potešilo, že mi deti povedali, mami neboj sa, aj keď sa nepodaria, tak ich zjeme. A fakt...chutilo im všetko, aj keď moja svokra - chýrna cukrárka niekedy nad vzhľadom koláčov prevracala očami. Akurát deti sú už dospelé, samostatné , ani moc koláče už nechcú jesť a to ich povzbudenie k pečeniu mi teraz veľmi chýba. Ale zase len napečiem ja...
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak to by bol prekrásny darček vianočný, keby aj mne niekto priniesol škatuľu napečených alebo nepečených koláčov. Viete ako ja to pečenie neznášam? Ale ešte v živote sa nestalo, že by som na sviatky koláče kupovala.... Akosi ma vždy potešilo, že mi deti povedali, mami neboj sa, aj keď sa nepodaria, tak ich zjeme. A fakt...chutilo im všetko, aj keď moja svokra - chýrna cukrárka niekedy nad vzhľadom koláčov prevracala očami. Akurát deti sú už dospelé, samostatné , ani moc koláče už nechcú jesť a to ich povzbudenie k pečeniu mi teraz veľmi chýba. Ale zase len napečiem ja...

ja veľmi rada pečiem, len to krájanie tých zákuskov, no....snažím sa, ale keď mi treba niekde odniesť tak to dávam nakrájať skúsenejšej... hoci moja svokra vraví, že som zbytočne na seba prísna.... DanielaSĽ, neboj sa,keď sa ti nepodaria, tak ja ich zjem.Len potom budem potrebovať tvoje povzbudenia po Vianociach /na chudnutie/
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
drobeceva Pozri príspevok
Pridávam niečo aj ja. Inšpirujte sa...




Ale tu treba aj upiecť....
No vyskúšala by som niektoré..ale máš to aj vyskúšané, podaria sa?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ja pečiem asi 7 druhov svojich tradičných. Ale keď som si pozrela tie vaše prílohy, tak neviem, neviem, určite vyskúšam. Dík za inšpiráciu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak to by bol prekrásny darček vianočný, keby aj mne niekto priniesol škatuľu napečených alebo nepečených koláčov. Viete ako ja to pečenie neznášam? Ale ešte v živote sa nestalo, že by som na sviatky koláče kupovala.... Akosi ma vždy potešilo, že mi deti povedali, mami neboj sa, aj keď sa nepodaria, tak ich zjeme. A fakt...chutilo im všetko, aj keď moja svokra - chýrna cukrárka niekedy nad vzhľadom koláčov prevracala očami. Akurát deti sú už dospelé, samostatné , ani moc koláče už nechcú jesť a to ich povzbudenie k pečeniu mi teraz veľmi chýba. Ale zase len napečiem ja...
Tak veru od mamy vždy chutí ... a vzhľad? Veď sú domáce a to už hovorí samo za seba Danielka.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

TatianaM Pozri príspevok
Asi nastal. Ale bola tam. Ináč by ostatné nereagovali.
Prikladám ešte raz
su to krasne kusky a iste aj vyborne.
Ale robit nove cukriky a sladkosti uz z hotovych sladkosti?
no,povazujem to trochu za prehnane a aj za stratu penazi.
Ved skoro vsetky tie ingrediencie su uz hotove dezerty na konzum a nehanbime sa povedat,ze nie su ani lacne.
a naviac,za ten cas co vymodelujeme gulicky,ozdobime,alebo pokial vyrobime dostatok cokoladovych kosickov......no to by som uz mala upecene 2-3 druhy normalnych dobrych rezov a ani by ma mozno nestali tolko co toto tu.

uznavam ze je to pekne na oko i na chut,ale neprakticke.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No ale chut Mozartovych guliek - tento postup ich vyroby je uzasny, za to stoji a tie hotove kupovane su mimochodom velmi drahe.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
drobeceva Pozri príspevok
Pridávam niečo aj ja. Inšpirujte sa...
Ale tu treba aj upiecť....príspevok č. 2 " Cukroví-nádhera "
úúúúúžasné .... ak budete voľaktorá piecť, stačí mi poslať po jednom kúsku z každého koláčika ... adresu dodania napíšem
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No to by si po Vianociach vyzerala !!!
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Svieže nepečené šišky, ... teda šišky , aký tvar sa ušúľa, taký bude.
.
Svěží nepečené šišky (recept z praktickazena.cz/clanek.php?id=644

.
• 100 g šípkové zavařeniny
• 3 lžíce mletých dětských piškotů
• půl lžičky citronové kůry
• citronové šťávy a cukru tolik, aby vznikla tuhá hmota
• mleté vlašské ořechy
• strouhaný kokos
• cukr krystal
• strouhaný sojový špalek

Šípkovou marmeládu (pokud ji nemáte, použijte rybízovou) smíchejte s piškotovou strouhankou. Potom přidejte citronovou kůru a 1 lžičku cukru. Nakonec postupně přidávejte citronovou šťávu, popřípadě i cukr, až vnikne hezky vláčná hmota. Z ní vyválejte dlouhý váleček, nakrájejte ho na dílky a vytvarujte z nich šišky. Rozdělte je na čtyři díly: jeden obalte v ořechách, druhý v kokosu, třetí v krystalové cukru a poslední ve strouhaném v sojovém špalku.

Foto Jiří Poláček JR

Vloženo do systému: 19.11.2008
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať