Zavrieť

Porady

Eshop - balík - obsah

co vsetko posielate v baliku, ak si niekto nieco objedna z vasho eshopu? resp. co vsetko zo zakona ten balik obsahovat musi.

1. objednany produkt
2. navod
3. faktura
4. dodaci list

co este? nechyba nieco?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Nejaké prezentačné materiály, katalóg, leták, vizitky a podobne. Prípadne aj nejaký lacnejší ležák zo skladu.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Prípadne aj záručný list.

    A dajaká malá pozornosť - to je to, čomu sa človek poteší! A nabudúce objedná tiež u Vás. Keď už raz ste taký suprovatý internetový obchod

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    slabikar,
    ktorú zásielkovú službu využívaš - máš podpísanú nejakú zmluvu, ?

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    hanelie Pozri príspevok
    slabikar,
    ktorú zásielkovú službu využívaš - máš podpísanú nejakú zmluvu, ?
    zatial nic. este nie som tak rozbehnuty

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    na par fakturach som videl, ze na nu len napisu ze "Tato faktura sluzi zaroven ako dodaci list." a pod tym, ze "Zaruka na tovar je 24 mesiacov."
    To aj tak to moze byt? nemusia byt osobitne 3 papiere (faktura, dodaci, zarucny) ?
    a este, ak je navod v češtine, musi byt preklad do slovenciny, ci to staci, ak to poslem v cestine?

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    a este, ak je navod v češtine, musi byt preklad do slovenciny, ci to staci, ak to poslem v cestine?
    mal by byť v slovenčine
    to s tou faktúrou stačí

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    falap Pozri príspevok
    mal by byť v slovenčine
    to s tou faktúrou stačí
    su nejake kriteria na Slovensku co sa tyka navodov? ze co vsetko musi obsahovat? napriklad ze sa nesmie davat TV do mraznicky a pod? ci to len pre americanov sa pisu take navody?

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    su nejake kriteria na Slovensku co sa tyka navodov?
    neviem - ja by som iba prelozil nejaky existujuci europsky

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    co sa tyka navodu na obsluhu, ak sa jedna napriklad o nastenne hodiny, prstene, pohare a ak to beriem zo zahranicia a nebol k tomu ziaden navod, tak ja si mam ten navod vymysliet? lebo to by bolo nelogicke, kedze nemam z coho cerpat

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    uz davno som neposielal balik na dobierku. na webe Slovenskej posty som narazil na:

    Poštové sprievodky
    Poštová sprievodka vnútroštátneho styku s podacím lístkom (11-007) (tlačivo je vyplniteľný PDF formulár).

    chcem ako firma poslat balik na dobierku s poistenim. to akoze mozem v pohode to tlacivo co tam maju vyplnit a takto to podat na poste? obsahuje to teda vsetko, ako pozeram.

    PavolG je offline (nepripojený) PavolG

    PavolG
    Nech ma nikto nepreklaje, ale EMS sluzby postoveho kuriera Slovekskej posty a.s. som na vlastnej a castej skusenosti zistil ako najlepsie. Spolahlivost velka, cena primerana - dovolim si tvrdit ze najnizsia. Taktiez som sistil ze tyto kurieri su nejaka odnoz z posty, a su rozumnejsi a ludskejsi, nez normalny dorucovatelia. Ide o to, ked obcas poslem klasicky balik (male alebo menej cenne veci) zakaznikovi, tak si ho musi ist sam osobne vyzdvihnut na postu. EMS sluzba mu to doruci. Ak sa zaplati cca 20Sk navyze, budu zakaznika vopred avizovat telefonom a dohodnu sa na presnom case - normalny postar na to kasle. Nevyhoda, ak si platca DPH a chces si upaltnit DPH na vstupe, musis si vypytat fakturu s rozpisanou DPH, automaticky nedavaju. Ale ak planujes posielat castejsie, odporucam sa u nich bezplatne zaregistrovat a budes platit na fakturu (nie v hotovosti) a navyse ti pride kurier k tebe vyzdvihnut tovar zadaramo - inac je ta sluzba za 72 Sk. Takze super.
    PavolG

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    no takze. poslal som prve baliky a mam taketo skusenosti. krabica by mala byt bez reklam a neposkodena ak sa posiela, teda v podstate ako nova by mala vyzerat, lebo ak chcete pouzit nejaku a mate tam kopec reklam a strhavate ich, tak sa vam trochu poskodi, ale az tak to nevadi. ak davate poistovat balik, tak vraj ma byt zabalena v bielom papieri, ale, predstavte si, ze nemusi, ak vsetky veci co na balik pisete (prijemca, odosielatel, dobierka a pod., si date vytlacit na PC a takto to nalepite. a este jedna moderna vec, staci si z webu posty stiahnut balikove sprievodky, vyplnit na PC a dat vytlacit a s tym ist na postu, akurat ze Postove poukazky musite rucne vyplnit

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Ide o to, ked obcas poslem klasicky balik (male alebo menej cenne veci) zakaznikovi, tak si ho musi ist sam osobne vyzdvihnut na postu.
    II. trieda - vyzdvihuješ si sám
    I. trieda doručenie balíka domov
    EMS - na vianoce sa na teba vykašlú a kľudne balík nedovezú vôbec - nie že neskôr.

    alickaa je offline (nepripojený) alickaa

    alickaa
    slabikar Pozri príspevok
    na par fakturach som videl, ze na nu len napisu ze "Tato faktura sluzi zaroven ako dodaci list." a pod tym, ze "Zaruka na tovar je 24 mesiacov."
    To aj tak to moze byt? nemusia byt osobitne 3 papiere (faktura, dodaci, zarucny) ?
    a este, ak je navod v češtine, musi byt preklad do slovenciny, ci to staci, ak to poslem v cestine?
    Naozaj to takto staci, vsetko (dodaci+zaruka) dat na jednu fakturu? A co ked vo vnutri pri vyrobku je aj nejaky dalsi zarucny? Jasne, ze takto dat to na jeden papier by bolo fajn, lebo neviem,... co by som mala rozbalit produkt a orazit a znovu zabalit, nikto by zrejme nechcel uz rozbaleny produkt? Ako sa potom robi reklamacia?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    PavolG Pozri príspevok
    Nech ma nikto nepreklaje, ale EMS sluzby postoveho kuriera Slovekskej posty a.s. som na vlastnej a castej skusenosti zistil ako najlepsie. Spolahlivost velka, cena primerana - dovolim si tvrdit ze najnizsia. Taktiez som sistil ze tyto kurieri su nejaka odnoz z posty, a su rozumnejsi a ludskejsi, nez normalny dorucovatelia. Ide o to, ked obcas poslem klasicky balik (male alebo menej cenne veci) zakaznikovi, tak si ho musi ist sam osobne vyzdvihnut na postu. EMS sluzba mu to doruci. Ak sa zaplati cca 20Sk navyze, budu zakaznika vopred avizovat telefonom a dohodnu sa na presnom case - normalny postar na to kasle. Nevyhoda, ak si platca DPH a chces si upaltnit DPH na vstupe, musis si vypytat fakturu s rozpisanou DPH, automaticky nedavaju. Ale ak planujes posielat castejsie, odporucam sa u nich bezplatne zaregistrovat a budes platit na fakturu (nie v hotovosti) a navyse ti pride kurier k tebe vyzdvihnut tovar zadaramo - inac je ta sluzba za 72 Sk. Takze super.
    PavolG
    tak to ja mam s nimi otrasne skusenosti dorucit maju do 14:00 pride 16:00, avizovanie nehrozi, nemoznost sa dohodnut prevzat na inom miesto, a to auto ktore sa kurierovi za chvilu rosipe ani nehovorim... za to UPS to si neviem vynachvalit

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    padro Pozri príspevok
    tak to ja mam s nimi otrasne skusenosti dorucit maju do 14:00 pride 16:00, avizovanie nehrozi, nemoznost sa dohodnut prevzat na inom miesto, a to auto ktore sa kurierovi za chvilu rosipe ani nehovorim... za to UPS to si neviem vynachvalit
    Ja som s EMS spokojný, a UPS? Posielal som obraz s tym ze bol aj oznaceny ze je to krehke a pod. Po 2 tyzdnoch ma zakaznik kontaktoval ze este nic neobdrzal.......UPS 2 tyzdne hladala balik a ked ho nasli tak bol rozbity na maďeru. Dakujem za take sluzby.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    Nokerla Pozri príspevok
    Ja som s EMS spokojný, a UPS? Posielal som obraz s tym ze bol aj oznaceny ze je to krehke a pod. Po 2 tyzdnoch ma zakaznik kontaktoval ze este nic neobdrzal.......UPS 2 tyzdne hladala balik a ked ho nasli tak bol rozbity na maďeru. Dakujem za take sluzby.
    asi mame kazdy ine skusenosti, nebudem radsej hovorit ako EMS hladalo balik,.. inak dost sa cudujem tej tvojej skusenosti s UPS, vsak tam maju vsetko znacene, da sa sledovat,... tam nieco take urobit je aj dost problem

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Tak potom nechapem kde nakupujes ked nemas navody na obsluhu. A ked Ti ich nedodali tak neviem, navod musi byt. neostaba Ti nic ine iba si nejake vymysliet. Co sa tyka navodu tak myslim ze moze byt aj v cestine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.