Zavrieť

Porady

Tovar do osobnej spotreby

Dobrý deň,
pekne prosím o radu, ako mám zúčtovať výdaj tovaru v maloobchode do osobnej spotreby konateľa firmy. Firma - s.ro. má okrem iného aj stredisko: Potraviny, z ktorých si konateľ firmy chce potraviny "kúpovať" bez marže. Prosím, poraďte, na akých účtoch mám účtovať. Viem, že musím doúčtovať DPH, ale ďalej si neviem poradiť sama. Tovar do predajne účtujem spôsobom B, na účte 504. Môže konateľ /konatelia/ nakupovať bez tejto marže?
Vrelá vďaka za radu od tých, ktorí to vedia.
Marka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Pre osobnú spotrebu si vytvor účet 50499 (nedaňový náklad) tu budeš preúčtovávať osobnú spotrebu podnikateľa bez marže 50499/504A a zároveň 50499/343. DPH odvádzaš z ceny bez marže za tzv.protihodnotu.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    aby to nezavádzalo, tak účet 504x, 504xx, 504xxx - kde počet čísiel za príslušným účtom záleží od toho ako je v tom ktorom účtovníctve nastavená analytika

    maria58 je offline (nepripojený) maria58

    maria58
    Veeeľmi pekne ďakujem, ale mi odľahlo, hneď idem účtovať. Tá porada je fakt super vec, toľko som toho študovala a teraz to mám zachvíľku zaúčtované. Super,dík.

    Tovar do osobnej spotreby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.