Zavrieť

Porady

Kedy mi zacnu preplacat nadcas ?

Chcem sa spytat na nejake detaily ohladom preplacania nadcasov.
Toto mam v zmluve:

4.1 Strany sa dohodli, že v Mzde je zohľadnená aj prípadná práca nadčas vykonávaná Zamestnancom pre Zamestnávateľa, a to v maximálnom rozsahu v súlade so Zákonníkom práce. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Je mi jasne ze musim odpracovat 150 hod za rok bez naroku na odmenu.
Ale do terajsej novej prace som nastupil 1.11.2008. Predtym som pracoval v inej firme cely rok. V tejto predchadzajucej praci (firme) som urcite od zaciatku roka (1.1.2008) odpracoval uz 150 hodin nadcasov, co som mal aj oficialne vyplatene. Chcem sa teraz spytat ci u terajsieho zamestnavatela musim znovu odpracovat 150 hodin aby sa mi zacal preplacat nadcas ?
Alebo tych 150 hodin nadcasov v zakone je urcenych pre jeden kalendarny rok (2008) a teda uz u noveho zamestnavatela nemusim zdarma odpracovat nadcas ? To znamena ze nech robim kde robim odpracujem 150 hod nadcasov v tom konkretnom jednom roku a uz nemusim na ziadny nadcas ist, alebo v mojom pripade mi ho uz musia preplatit lebo uz som 150 hodin nadcasov odpracoval aj ked v inej firme ?

Vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    "4.1 Strany sa dohodli, že v Mzde je zohľadnená aj prípadná práca nadčas vykonávaná Zamestnancom pre Zamestnávateľa, a to v maximálnom rozsahu v súlade so Zákonníkom práce. "
    Ak máš túto klauzulu v zmluve s terajším zamestnávateľom, týka sa to tohto pracovného pomeru . Takže to koľko nadčasov si odpracoval u predchádzajúceho zamestnávateľa nie je vôbec podstatné a netýka sa terajšej zmluvy.

    kilogram je offline (nepripojený) kilogram

    kilogram
    To znamena ze teraz odpracujem cim skor 150 hodin nadcasov zadarmo. T.j. od 1.11.2008. A do 31.10.2009 budem mat pokoj s nadcasmi (t.z. rozsah 1 rok) ?
    A budu mi ich všetky uz po nazbierani 150 hod. od 1.11.2008 preplacat ?

    Alebo tych povinnych 150 hodin plati do konca kalendarneho roka t.j. do 31.12.2008 a od 1.1.2009 budem musiet znovu zbierat 150 hodin nadcasov aby som mal tie ostatne nadcasy po 150 hodinach znovu preplacane ?

    Vdaka za radu.

    Kedy mi zacnu preplacat nadcas ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.