Zavrieť

Porady

Ako kúpiť byt

Prosím, poraďte mi. Chystám sa na kúpu bytu od súkromnej osoby. Ako treba postupovať, ak to nejde cez realitku, aby som mala istotu aj ja aj predávajúci? Ide cez notára, alebo matriku? Alebo ako. Akú zmluvu treba spísať, ako zaplatit, ako prepísať. Prosím, prosím, je to súrne...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    potrebujes kupnu zmluvu (od pravnika), plati sa najlepsie tak ze ty das peniaze do banky a vybrat ich bude moct predavajuci az ked bude mat list vlastnictva na tvoje meno (povedia ti presne v banke) a prepisat tak ze napises navrh na vklad a spolu s kolkom a zmluvou (3ks sa mi zda) odnesies na kataster

    haneska je offline (nepripojený) haneska

    haneska
    dakujem za odpoved, a napíš mi prosím ťa, ako mám napísať ten návrh. Je to typu "dolepodpísaná ... podávam návrh ... Alebo ako? A mám to podať ja alebo ten čo predáva.

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ja som teraz kupovala byt, a my sme mali v zmluve s predavajucim dohodnute, ze navrh na vklad do katastra podava predavajuci.. ale uz som videla aj tak, ze navrh podaval kupujuci, tiez to bolo tak uvedene v zmluve.. takze je to na vasej dohode..

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Návrh na vklad spolu s kúpnou zmluvou ti napíše odborník. Zmluvy na prevod bytu sú trochu iné, ako zmluvy na prevod pozemku, preto odporúčam odborníka. Zmluvy sa dávajú na kataster v počte 2 plus toľko, koľko je účastníkov. Poplatky za vklad 2000.- Sk v kolkoch. Ale toto všetko by ti poradil ten., kto bude písať zmluvu o prevode a návrh na vklad. Návrh na vklad do katastra môže podať hocikto z účastníkov zmluvy. Odniesť fyzicky to tam môže hocikto, aj sprostredkovateľ, dokonca to môžete poslať aj poštou.
    Vyhľadaj si podobné témy, je ich tu, na porade, o tomto probléme veľa.
    Naposledy upravil vieroslava : 21.11.08 at 19:48 Dôvod: Oprava pravopisu.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Len doplnim, ze v pripade zaujmu o zrychleny prevod je poplatok v kolkoch v hodnote 8 000 Sk.

    Alternativou prevodu penazi prostrednictvom banky je notarska uschova. Kupujuci zlozi peniaze u notara (posle na jeho ucet, je o tom spisany uradny zaznam) a notar prevedie tieto prostriedky po predlozeni noveho listu vlastnictva (po prevode vlastnictva) bezodkladne predavajucemu. Nieco to stoji, ale aspon sa nemusis obavat o svoje peniaze v pripade, ze by sa udiali nepredvidane okolnosti a prevod vlastnictva by sa neuskutocnil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.