Zavrieť

Porady

cestovne listky v s.r.o.

Dobry vecer, potrebujem poradit. nasi dvaja zamestnanci boli na skoleni a dorucili mi cestovne listky. chcem sa opytat, ci tie listky mozem zauctovat na 512,343 / 211, alebo si dph nemozem uplatnit a potom celu sumu na 512. bude mi k tym listkom stacit urobit poznamku, ze islo o skolenie, alebo musim urobit k tomu aj nieco ine.... je to prvykrat, co boli na skoleni, tak neviem co s tym. dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janka.mo Pozri príspevok
    Dobry vecer, potrebujem poradit. nasi dvaja zamestnanci boli na skoleni a dorucili mi cestovne listky. chcem sa opytat, ci tie listky mozem zauctovat na 512,343 / 211, alebo si dph nemozem uplatnit a potom celu sumu na 512. bude mi k tym listkom stacit urobit poznamku, ze islo o skolenie, alebo musim urobit k tomu aj nieco ine.... je to prvykrat, co boli na skoleni, tak neviem co s tym. dakujem za radu
    Nie, o dph neúčtuješ, preplatenie nákladov na PC zaúčtuješ len cez účet 512. Zaúčtuješ klasický cestovný príkaz, s uvedením, že ide o školenie.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    dakujem za odpoved... len nechapem, preco si nemozem uplatnit dph.... preco musi ist cela suma do nakladov..... ved aj pouzitie autobusu je platba za sluzbu, nie? ako viem, ze to ma byt tak ako si pisala, len mi to nejde nejako logicky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janka.mo Pozri príspevok
    dakujem za odpoved... len nechapem, preco si nemozem uplatnit dph.... preco musi ist cela suma do nakladov..... ved aj pouzitie autobusu je platba za sluzbu, nie? ako viem, ze to ma byt tak ako si pisala, len mi to nejde nejako logicky
    Cestovný lístok v tomto prípade nepoužila spoločnosť, ale zamestnanec. Nárok na odpočet dph spoločnosti nevznikol.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    Tweety Pozri príspevok
    Cestovný lístok v tomto prípade nepoužila spoločnosť, ale zamestnanec. Nárok na odpočet dph spoločnosti nevznikol.
    a ak by ten listok pouzil konatel, ktory nie je zamestnancom firmy, tak by sa to dph uz uplatnilo?
    ja viem, ze to nie je tento pripad, ale, chcela by som v tom mat jasno. ak su tieto otazky otravne, tak mi prosim prepacte. dakujem

    cestovne listky v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.