Zavrieť

Porady

Všeobecné otázky o úveroch

Nemám velmi skúsenosti s uvermi a preto by som chcela poradit. Mätú ma viaceré otázky na ktoré by som rada zistila odpoved. napríklad, ak si vezmem bezúčelový uver napr. na 100-tisíc a budem ho splácat mesacne po 2000..je to ekonomické? je dobré taká téza, že viaziat si úver na auto a mesačne si stanovit tie najmenšie splátky? v prípade, že prídem k peniazom to následne jednorazovo splatit? a čo v prípade ak banka zbankrotuje? ako budú vymáhat peniaze odomna? dakujem za odpoved..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    souhait Pozri príspevok
    ..je to ekonomické?
    Pri cerpani uveru (predpokladam, ze bankoveho) by som odporucila zistit si RPMN (rocnu percentualnu mieru nakladov), t. j. nielen kolko zaplatis na urokoch, ale kolko % rocne zaplatis banke navyse - uroky a vsetky poplatky suvisiace s cerpanim uveru. Porovnala by som vysledok s inou alternativou, ak taka existuje.

    Ak ide o kupu automobilu, uvazovala by som napr. aj o leasingu a na zaklade vyssie uvedeneho (RMPN uveru a RMPN leasingu) by som porovnala oba sposoby financovania a rozhodla sa pre ten, kde preplatim menej.

    souhait Pozri príspevok
    ...v prípade, že prídem k peniazom to následne jednorazovo splatit?
    Zalezi od toho, ci ti to umoznuje uverova zmluva a za akych podmienok. V pripade, ze to zmluva nepovoluje, banka si moze uctovat sankcie z predcasneho splatenia uveru a je otazne, ci je pre teba vyhodne uver jednorazovo splatit skor. Odporucala by som pri rokovani s bankou ziskat odpovede na tieto otazky a preverit, ci su tak aj zakompovane v zmluve.

    Všeobecné otázky o úveroch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.