Zavrieť

Porady

Zamestnanie popri zivnosti

Dobry den, prosim o radu. Som zivnostnicka a chcem sa popri tom zamestnat na HPP. Zo zivnosti odvadzam odvody do ZP aj SP. Ked sa zamestnam, ako to budem mat s odvodmi? prosim poradte mi ako by som mala potom odvadzat najlepsie odvody
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bambino87 Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu. Som zivnostnicka a chcem sa popri tom zamestnat na HPP. Zo zivnosti odvadzam odvody do ZP aj SP. Ked sa zamestnam, ako to budem mat s odvodmi? prosim poradte mi ako by som mala potom odvadzat najlepsie odvody
    Zamestnanie na HPP nebude mať vplyv na platenie odvodov do sociálnej poisťovne - ak si povinným platiteľom, výška odvodov sa nemení.
    Do zdr.poisťovne nemusíš platiť preddavky z min. vymer. základu, ale len toľko, koľko ti vyšli preddavky bez úpravy v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia.
    /ak platíš viac ako 1134sk, budeš tak platiť aj naďalej/.

    bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

    bambino87
    platim minimalne odvody. Takze ked sa zamestnam, budem platit odvody aj zo zamestnania, aj z podnikania? Vlastne budem platit dvoje odvody? z podnikania by som na dalsi rok nemala vyrabat ani tolko, aby mi to pokrylo odvody. Nie je nejaka moznost, aby mi odpostili platenie jednych odvodov? ako sa v takomto pripade postupuje?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bambino87 Pozri príspevok
    platim minimalne odvody. Takze ked sa zamestnam, budem platit odvody aj zo zamestnania, aj z podnikania? Vlastne budem platit dvoje odvody? z podnikania by som na dalsi rok nemala vyrabat ani tolko, aby mi to pokrylo odvody. Nie je nejaka moznost, aby mi odpostili platenie jednych odvodov? ako sa v takomto pripade postupuje?
    Pokial neprerušíš živnosť, plateniu odvodov do SP sa nevyhneš. Pozri si RZZP, preddavky do ZP by nemuseli byť v min.výške 1134,-sk /platí sa skutočná výška z RZZP/
    Aký príjem predpokladáš zo zamestnania?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Podobné otázky sa opakujú, je vhodné využívať vyhľadávanie.
    Aj táto bola už nie raz zodpovedaná.

    Otázka spred štyroch dní: http://www.porada.sk/t95337-ako-plat...tml#post875601

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bambino87 Pozri príspevok
    asi tak 15.000,- hrubého
    v tomto prípade nebude prekročený max. vymer.základ. Platí, čo som písala v predch.príspevkoch

    bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

    bambino87
    ano popisalo sa o tom uz niekolkokrat, ale nie je tam nikde napisane, ze ked som 1,5 roka SZCO, platim si odvody (minimalne, lebo mi to tak vychadza) a ked sa teraz zamestnam popri zivnosti, ci musi za mna odvadzat aj zamestnavatel odvody.

    petulinka je offline (nepripojený) petulinka

    petulinka
    zdravim,

    u mna je to naopak.
    som zamestnana ale spravila som si zivnost na sprostredkovanie.moj zamestnavatel odvadza za mna vsade.

    v socialnej som sa pytala, tam prvy rok nemusim byt evidovana.
    ako je to v zdravotnej?

    dakujem vopred
    Dobry den!Chcela by som sa spýtat,či je možné sa zamestnať ked som živnostníčkou,ale nevikonávan tú činnosť,a teraz by som mala prácu v ktorej by som sa mohla zamestnať ale len ako brigádnička alebo na dohodu.1rok neplatím nič do sociálnej poistovne,len zdravotné poistenie.Poradte mi prosím či by som nemala z toho nejaké problémi,ked sa zamestnám popri živnosti.Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veronika32 Pozri príspevok
    Dobry den!Chcela by som sa spýtat,či je možné sa zamestnať ked som živnostníčkou,ale nevikonávan tú činnosť,a teraz by som mala prácu v ktorej by som sa mohla zamestnať ale len ako brigádnička alebo na dohodu.1rok neplatím nič do sociálnej poistovne,len zdravotné poistenie.Poradte mi prosím či by som nemala z toho nejaké problémi,ked sa zamestnám popri živnosti.Dakujem.
    Popri živnosti môžeš kľudne pracovať, či už na PZ, alebo na nejaký druh dohody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.