Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy

Dobrý deň,

náš zamestnanec spôsobil škodu zamestnávateľovi vo výške 18.000,- Sk. Podpísal viacero dohôd o úhrade škody, keďže táto celková škoda je súčtom viacerých škôd. Všetky boli spôsobené v jednom mesiaci. Zamestnancovi končí v decembri prac.pomer na dobu určitú. Jeho nadriadený si želá, aby mu vzniknuté škody boli zrazené zo mzdy v dvoch splátkach, teda 2x 9.000,-. Ak by sa malo postupovať podľa tretinového spôsobu, môžem mu zraziť len asi 6.518,- Sk. V takomto prípade by sme mu ale do skončenia pracovného pomeru nezrazili celú výšku škody.
Môžem mu zraziť 9.000,- Sk alebo len tých 6.518,- Sk?

Vďaka za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    beata02 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    náš zamestnanec spôsobil škodu zamestnávateľovi vo výške 18.000,- Sk. Podpísal viacero dohôd o úhrade škody, keďže táto celková škoda je súčtom viacerých škôd. Všetky boli spôsobené v jednom mesiaci. Zamestnancovi končí v decembri prac.pomer na dobu určitú. Jeho nadriadený si želá, aby mu vzniknuté škody boli zrazené zo mzdy v dvoch splátkach, teda 2x 9.000,-. Ak by sa malo postupovať podľa tretinového spôsobu, môžem mu zraziť len asi 6.518,- Sk. V takomto prípade by sme mu ale do skončenia pracovného pomeru nezrazili celú výšku škody.
    Môžem mu zraziť 9.000,- Sk alebo len tých 6.518,- Sk?

    Vďaka za rady
    Zrážku zo mzdy za spôsobenú škodu môžete zamestnancovi urobiť len na základe rozhodnutia súdu alebo dohody o zrážkach podpísanej zamestnancom. V akej sume Vám podpísal zamestnanec dohodu o zrážkach ?

    beata02 je offline (nepripojený) beata02

    beata02
    zamestnanec podpísal 4 dohody:
    1. 4000,-
    2. 1282,-
    3. 4147,-
    4. 8787,-
    Spolu teda 18. 216,- Sk

    Na všetkých je uvedené, že súhlasí s úhradou každej jednej čiastky formou mesačných splátok vo výške uvedenej čiastky (teda 4.000,-, 1.282,-, 4.147,-, 8.787,-) zrážkou zo mzdy. Problém je v tom, že u nás končí, a teda postupne mu to nemôžem zraziť, mala by som to stihnúť behom dvoch výplat. Len si nie som istá, či je to možné rozdeliť na dva mesiace.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    beata02 Pozri príspevok
    zamestnanec podpísal 4 dohody:
    1. 4000,-
    2. 1282,-
    3. 4147,-
    4. 8787,-
    Spolu teda 18. 216,- Sk

    Na všetkých je uvedené, že súhlasí s úhradou každej jednej čiastky formou mesačných splátok vo výške uvedenej čiastky (teda 4.000,-, 1.282,-, 4.147,-, 8.787,-) zrážkou zo mzdy. Problém je v tom, že u nás končí, a teda postupne mu to nemôžem zraziť, mala by som to stihnúť behom dvoch výplat. Len si nie som istá, či je to možné rozdeliť na dva mesiace.
    Práve o tie mesačné splátky ide. Musíš mať podpísanú dohodu o zrážkach, v ktorej je uvedené, koľko mu môžeš strhnúť z výplaty.
    Ak ti zamestnanec podpíše 9000,- mesačne, môžeš tak urobiť.

    beata02 je offline (nepripojený) beata02

    beata02
    Veď práve to. Zamestnanec podpísal každú dohodu v októbri, v jeden deň. Nie je v nej ale uvedené, z výplaty za aký mesiac to mám zraziť. Ak by u nás zostával, zrazila by som mu to postupne, ale takto neviem, či to môžem zraziť dvomi zrážkami, lebo tak bude mať doplatok veľmi nízky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.