Zavrieť

Porady

Parkovné a taška

Dobrý deň.
Chcem sa opytať či sa môze dať do nákladov lístok od parkovného a nákupná taška.
Kde by som nasla vypísané čo vsetko je môžné dať do nákladov?
Prosím vás o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Nám daňový poradca povedal, že nákupnú tašku radšej nie. Parkovné áno, pokiaľ sa jedná o firemné auto, resp. osobné auto používané na firemné účely a je zaňho zaplatená daň z MV.

    samanta296 je offline (nepripojený) samanta296

    samanta296
    Dakujem pekne a ked je nakupná taška na bločku tak ju jednoducho nebudem uctovať len tovar?

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Ja by som to urobila tak, alebo na nákladové účty, ktoré sú pripočitateľnou položkou (PU) resp. výdavky neovplyvňujúce základ dane, lebo zas na druhej strane mi musí sadnúť pokladnica.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A čo Vám vadí na tej igelitke ? Prečo by mala VNZD ? Však si ju môžete aj nabudúce zobrať na nákup a nemusíte kupovať stále nové ....

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Aj ja si myslím, že ak to nebude na každom bločku a obháji to daňovník, že s ňou chodil na nákupy, prípadne na poštu tak nejakých 6 sk hádam nebude problém.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    samanta296 Pozri príspevok
    Nevie mi niekto poradit ci mozem nakupnú tašku dať do nákladov?
    Je to málo údajov na zaujatie stanoviska. Aký to bol nákup? Súkromný, či nákup pre firmu? Čo stála tá taška - 3 SK, alebo to bola nejaká kožená za 300 SK?

    Ak to bolo pre firmu, tak do nákladov, ak to bol súkromný nákup, tak je to vec zamestnanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.