Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane

Ahoj poraďáci,

prosím poraďte,
prišla nám z DÚ výzva na predloženie hlásenia.
Mali sme zamestnankyňu, ktorá 10/2006 nastúpila na MD. V 04/2007 sme s ňou ukončili PP.
Neviem ako mám vypísať hlásenie. O aký druh hlásenia ide? O dodatočné hlásenie? Aj dátum mám dať v deň vystavenia? A do všetkých riadkov mám dať 0,-, keďže bola na MD, čiže nemala žiadny zdaň.príjem?

Viem, že sú to možno pre niekoho "banálne " otázky, no ja s tým asi bez vašej pomoci nepohnem.- nie som mzdárka. Naša účt. je mimo, takže sa nemám momentálne na koho obrátiť.

Prosííím, pomôžte mi.

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Hlásenie o vyúčt. dane je vlastne súčtom prehľadov. Tak zrejme ti ide o hlásenie za rok 2006. Neviem či bol urobený prehľad o zrazených preddav. na daň za IV. Q 2006. Ak pracovníčka odišla v 10/2006 a ak áno, tak je len potrebné spočítať prehľady a dorobiť hlásenie. Nepíšem celkom zrozumiteľne, čo máš a ani o aký rok ide. Skús to napísať jasnejšie.

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    Jara Pozri príspevok
    Hlásenie o vyúčt. dane je vlastne súčtom prehľadov. Tak zrejme ti ide o hlásenie za rok 2006. Neviem či bol urobený prehľad o zrazených preddav. na daň za IV. Q 2006. Ak pracovníčka odišla v 10/2006 a ak áno, tak je len potrebné spočítať prehľady a dorobiť hlásenie. Nepíšem celkom zrozumiteľne, čo máš a ani o aký rok ide. Skús to napísať jasnejšie.
    Ide o rok 2007, za rok 2006 bolo hlásenie podané

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Tak píšeš že ide o hlásenie za rok 2007 a tam boli urobené prehľady nulové? Píšeš že máš akúsi účtovníčku len je mimo. Ona nemá príjem? Vlastne neviem či ste boli platiteľmi dane alebo nie. Ak ste dávali nulové prehľady tak aj hlásenie má byť nulové. Potom ste sa ale mali odhlásiť z platenia dane ako zamestnavateľ a nerobili by ste nič. Pozri ako boli urobené prehľady a či boli a či mali byť...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Mambi, a to bola vaša jediná zamestnankyňa?

    Ak vás vyzvali len na podanie hlásenia, pravdepodobne prehľady boli podané. Skús ich nájsť, uložíš si ich vedľa seba a do hlásenia vlastne vpíšeš súčty riadkov zo štvrťročných prehľadov. Treba vypísať aj stranu 3 hlásenia podľa predtlače.
    Ak ste nemali žiadneho iného zamestnanca, oznámte na Daňový úrad, že už nie ste platiteľom dane zo závislej činnosti, nakoľko nezamestnávate žiadneho zamestnanca a od 1. štvrťroka 2009 už prehľady ani ročné hlásenie za rok 2009 nebudete musieť podávať.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Jara Pozri príspevok
    A ešte ak nebolo podané, tak dávaš dodatočné hlásenie a dátum kedy ho dávaš. Pokuta vás neminie aj tak, ale musíš ho urobiť.
    Nemôže dať dodatočné, ak ešte nebolo podané riadne. Vyznačí krížikom "hlásenie".

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    abel Pozri príspevok
    Nemôže dať dodatočné, ak ešte nebolo podané riadne. Vyznačí krížikom "hlásenie".
    Ospravedlňujem sa už som to radšej zmazala , aby som nikoho mepomýlila. Ďakujem abel. Je potrebné vyznačiť krížikom hlásenie.

    Hlásenie o vyúčtovaní dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.