Zavrieť

Porady

príplatok k príspevku na dieťa a prídavok na dieťa

Ahojte, prosim Vas poradte mi:
1) prípaltok k príspevku na dieta si po 28 dnoch dam potvrdit pediatrovi, potom gynekolog a ziadost preddlozim na urade prace, je to spravne?
2) je o ciastka cca 20 000?
3) čo je to prídavok na dieťa? buď si to uplatním ja, alebo manžel formou dańoveho bonusu? alebo su to 2 čiastky a uplatňujeme si oboje?

vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Andrea.S. Pozri príspevok
    Ahojte, prosim Vas poradte mi:
    1) prípaltok k príspevku na dieta si po 28 dnoch dam potvrdit pediatrovi, potom gynekolog a ziadost preddlozim na urade prace, je to spravne?
    áno

    Andrea.S. Pozri príspevok
    2) je o ciastka cca 20 000?
    áno, spolu s príspevkom pri narodení je to 25.000 Sk

    Andrea.S. Pozri príspevok
    3) čo je to prídavok na dieťa? buď si to uplatním ja, alebo manžel formou dańoveho bonusu? alebo su to 2 čiastky a uplatňujeme si oboje?

    vopred dakujem
    Daňový bonus a prídavok na dieťa - to sú 2 rôzne veci. Daňový bonus si bude musieť uplatniť tvoj manžel, lebo na to treba mať určitý zdaniteľný príjem, čo ty na MD alebo RD nemáš. DB je vo výške 582 Sk.

    Prídavok na dieťa vypláca úrad práce mesačne a je to vo výške 540 Sk. Treba o to požiadať na úrade práce. Môžeš to dostávať ty alebo aj manžel, treba sa dohodnúť.

    príplatok k príspevku na dieťa a prídavok na dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.