Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Som baba z veľkomesta
Chcela by som sa spýtať na odvody do ZP a SP pri dohode o VP. Ake odvody platí zamestnanec a aké zamestnávateľ? Ďakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Alčalča Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať na odvody do ZP a SP pri dohode o VP. Ake odvody platí zamestnanec a aké zamestnávateľ? Ďakujem.
Zamestnanec neplatí odvody. A zamestnávateľ platí do SP garančné a úrazové poistenie.
0 0
Alčalča Alčalča

Alčalča je offline (nepripojený) Alčalča

Som baba z veľkomesta
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
mia127 mia127

mia127 je offline (nepripojený) mia127

Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť, mám zamestnanca na DoVP, jeho príjem je vyšší ako 5000,-Sk. Nie je mi jasný odvod dane (preddavková, zrážková?). Zamestnanec nepodpisal vyhlasenie, nakoľko má ešte aj riadny pracovný pomer u iného zamestnávateľa.
Ako sa to zobrazí vo štvrťročnom prehľade?
Ďakujem za radu.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

mia127 Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť, mám zamestnanca na DoVP, jeho príjem je vyšší ako 5000,-Sk. Nie je mi jasný odvod dane (preddavková, zrážková?). preddavková
Zamestnanec nepodpisal vyhlasenie, nakoľko má ešte aj riadny pracovný pomer u iného zamestnávateľa. správne, môže mať podpísané vyhlásenie len u jedného zamestnávateľa
Ako sa to zobrazí vo štvrťročnom prehľade? budeš uvádzať v zrazených preddavkoch na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd (vrátane príjmov zo sociálneho fondu) v peňažnej aj v nepeňažnej forme
Ďakujem za radu.

v texte
0 0
mia127 mia127

mia127 je offline (nepripojený) mia127

ďakujem
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Dobrý deň,
prosím Vás chcem Vás poprosiť o radu, môže stredoškolský pedagóg zamestnaný na plný úväzok vykonávať popri zamestnaní aj prácu na dohodu o vykonaní práce.
Veľmi súrne potrebujem vedieť. ĎAKUJEM.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MartinkoK Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás chcem Vás poprosiť o radu, môže stredoškolský pedagóg zamestnaný na plný úväzok vykonávať popri zamestnaní aj prácu na dohodu o vykonaní práce.
Veľmi súrne potrebujem vedieť. ĎAKUJEM.
Môže.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Tweety Pozri príspevok
Môže.
Nezakazuje mu to žiaden zákon. Kedže ide vlastne o štátneho zamestnanca?
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Zamestnanec, má uzatvorenú DoVP s počtom 350 hodín. Odpracoval ich pred dátumom skončenia dohody. Môžem zamestnanca odhlásiť zo SP dňom, kedy odpracoval 350 hodín, alebo až v deň, kedy mu končí dohoda? Písomné upozornenie na odpracovaný počet hodín už dostal.



Zamestnanca som odhlásila dňom, kedy splnil podmienku z DoVP - teda odpracoval 350 hod. Otázka vznikla na základe rôznych názorov. Keďže nikto nereagoval, musela som sa rozhodnúť.
Naposledy upravil Viera Klimentová : 09.10.08 at 04:08
0 0
Vargová Katarína Vargová Katarína
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či dohodár potrebuje mať podpísané vyhlásenie na daň. Treba ho aj pred nástupom nahlasovať na SP cez RLFO? Ďakujem velmi pekne.
Pekný deň
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dohodár môže mať podpísané vyhlásenie u vás ,za predpokladu, že ho nemá podpísané už u iného zamestnávateľa /nešpecifikujete či má aj iné zamestnanie/

Áno, máte povinnosť nahlásiť "dohodára" do SP pred jeho nastúpením do práce. /Zasa nevieme či je to váš kmeňový zamestnanec/

V otázkach treba byť trochu presnejší a konkrétnejší, lebo odpoveď na základe dohadov zo strany odpovedajúceho, nemusí byť vždy správna.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vargová Katarína Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či dohodár potrebuje mať podpísané vyhlásenie na daň. Treba ho aj pred nástupom nahlasovať na SP cez RLFO? Ďakujem velmi pekne.
Pekný deň
Aj dohodára nahlasuješ pred začiatkom výkonu práce do SP. Nezabudni zaškrtnúť políčko "dohoda".
Ak nemá podpísané vyhlásenie u iného zamestnávateľa - môže /nie je to povinnosť/, ho podpísať u Vás a uplatniť si nezd.časť základu dane, príp. aj daňový bonus, ak splňa podmienky.
Naposledy upravil veronikasad : 22.10.08 at 10:02
0 0
Vargová Katarína Vargová Katarína
ďakujem za odpovede a prepacte mi tu chybu :-)
0 0
Vargová Katarína Vargová Katarína
Este sa vas opytam, ci treba nahlasit aj na zdravotku. Inak, je to zatial clovek vedeny na UPSVAR.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dohodára do ZP neprihlasuješ.


Prihlasuješ seba ako zamestnávateľa, ak nie si prihlásená do : SP,ZP,DÚ
Naposledy upravil Melnick : 22.10.08 at 09:32
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Prosím o vyjadrenie, či som povinná pýtať od dohodára potvrdenie, že je evidovaný na úrade práce. Ja potvrdenie nepýtam, ale vždy sa opýtam, či je evidovaný a to z dôvodu, aby som dodržala počet odpracovaných hodín a odmenu za prácu. Ak je evidovaný na ÚP môže odpracovať najviac 64 hod. do mesiaca za odmenu max. 3.200.- Sk. Kontrola požaduje aj spomínané potvrdenia o evidencii na ÚP, čo ja nevyžadujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Klimentová Viera Pozri príspevok
Prosím o vyjadrenie, či som povinná pýtať od dohodára potvrdenie, že je evidovaný na úrade práce. Ja potvrdenie nepýtam, ale vždy sa opýtam, či je evidovaný a to z dôvodu, aby som dodržala počet odpracovaných hodín a odmenu za prácu. Ak je evidovaný na ÚP môže odpracovať najviac 64 hod. do mesiaca za odmenu max. 3.200.- Sk. Kontrola požaduje aj spomínané potvrdenia o evidencii na ÚP, čo ja nevyžadujem.
Toto už neplatí. Pretože jeho odmena môže byť vyššia.
Citujem z draka: Môže zarobiť 65 % zo sumy životného minima + odvody zamestnanca + preddavok na daň z príjmov = 3504 + 474 + 0 = 3978 Sk
Uchádzača o zamestnanie môžeme od 1.5.08 zamestnať - na D alebo v pracovnom pomere na kratší pracovný čas - s podmienkou, že jeho úhrnná hrubá mzda (odmena) nepresiahne každý mesiac sumu 3978 Sk. Počet odpracovaných hodín pritom nie je podstatný.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Veľmi pekne ďakujem za túto informáciu. Ale ešte som potrebovala vedieť, či musím pýtať aj potvrdenie, že je evidovaný na úrade práce.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Klimentová Viera Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem za túto informáciu. Ale ešte som potrebovala vedieť, či musím pýtať aj potvrdenie, že je evidovaný na úrade práce.
Je to na jeho zodpovednosti, či to predloží. AK áno, založíš ho k dohode.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať