Zavrieť

Porady

Fialové pery

Ahojte poraďáci,
chcela by som sa spýtať, čo sygnalizujú fialové pery, modrejúce pery nie v chlade ale za normálnych okolností pri zvýšenej telesnej námahe. Mama má vysoký krvný tlak na ktorý berie lieky, ale ľahko sa zadýcha, napríklad pri výstupe do schodov a zmodrejú jej pri tom pery. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Určite by to mala povedať internistovi. Myslím, že je to srdcová nedostatočnosť, nech s tým ide.
    Všetko dobré
    kp

    Pachole je offline (nepripojený) Pachole

    Pachole
    BXLmiami Pozri príspevok
    srdcovú nedostatočnosť.
    Taky si myslím. Můj táta doktor říká -vidíš srdíčkáře,který je modrý, nečejnanic a volej rychlou záchranku. Zažila jsem to v praxi jen jednou - máma měla infarkt. První a poslední. Vypadalo to"jen" jako astmatický záchvat. Za půl hodiny byla mrtvá i přes intenzivní snahu lékaře ze záchranky.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    cyanóza sa to volá. tj zmodranie akrálnych častí (okrajových častí tela).. napr ked človek ma malo vzduchu a dusí sa zmodrajú mu pery,uši... alebo aj zo zimy. mne ked je zima na ruky mi zmodre lôžko pod nechtom na pravej ruke do modra.akoby som ho mala nalakovany na modro. skúste zájsť za lekárom a povedať mu to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.