Zavrieť

Porady

odstránenie obojstrannej lepiacej pásky

Potrebovala by som poradiť ako môžem odstrániť obojstrannú lepiacu pásku z plastového okna bez poškodenia povrchu. Mala som prilepené ozdobné záclonky na okne celé leto a tým teplom nemôžem teraz to lepidlo dostať z okna. Poraďte mi čím rozpustím lepidlo aby som nepoškodila plast? Ďakujem.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dagyna Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť ako môžem odstrániť obojstrannú lepiacu pásku z plastového okna bez poškodenia povrchu. Mala som prilepené ozdobné záclonky na okne celé leto a tým teplom nemôžem teraz to lepidlo dostať z okna. Poraďte mi čím rozpustím lepidlo aby som nepoškodila plast? Ďakujem.
Začať technickým benzínom, ak nepomôže, použiť acetón.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

V každom prípade by som či už jedno alebo druhé skúsila niekde na maličkom (neviditeľnom) mieste, či to neporuší ten plast. Ja doma vždy začínam liehom - naposledy som dávala pomocou sušiča- veľmi opatrne a liehu dole, ale zo skla fóliu, čo sme mali malého šarkana v detskej.
0 0
niio niio

niio je offline (nepripojený) niio

ide to nadherne dole Biolitom....ano tym pripravkom na hubenie hmyzu. Staci nastriekat, pockat par sekund a pretriet handrickou-uplne ako z teleshopingu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Chobot Pozri príspevok
Začať technickým benzínom, ak nepomôže, použiť acetón.
V žiadnom prípade.Acetón rozpúšťa plast okien.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Syntetické riedidlo dobre odstraňuje zbytky lep. pások a rôzne škvrny a šmuhy z umelých hmôt. Potom ho treba omyť saponátom,
0 0
kucko kucko

kucko je offline (nepripojený) kucko

mám odskúšané -obyčajný jedlý olej- na hadričku nalejeme a potierame miesto pokial lepidlo neodstránime.Týmto spôsobom odstránim akékoľvek lepidlo.
0 0
Ella11 Ella11

Ella11 je offline (nepripojený) Ella11

Dobrý deň. Poraďte mi prosím ako mám odstrániť papierovú lepiacu pásku z rámov okien. Chlapi čo mi zatepľovali ich nedali dole a teraz keď ich chcem dať dole, tak ostáva po nich lepidlo aj z pásky na rámoch. Škrabať to nechcem, aby som nezničil rámy. Mám plastové okná v hnedej farbe. Takisto aj keď nie veľa ostalo na oknách a na parapetách lepidlo, keď sieťkovali tak im asi napadalo. To viete páni majstri... Ďakujem za rady
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tieto pásky sa z okien údajne zle odstraňujú v prípade, že okná boli dlho uskladňované na slnku. Robím účto firme, ktorá sa zaoberá montovaním plastových okien. V prípade jedného klienta reklamovali túto chybu u výrobcu a ten poslal dvoch pracovníkov so saponátom a okná drhli a aj vydrhli. Išlo však o biele okná. Ale môžem sa klienta opýtať, či náhodou......... ????????
Ak Ti medzitým nikto neporadí, ozvem sa Ti, ak sa niečo dozviem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.porada.sk/t95707-odstrane...cej-pasky.html
Naposledy upravil 220870 : 18.09.09 at 19:16
0 0
Ella11 Ella11

Ella11 je offline (nepripojený) Ella11

Ďakujem za typy. Práve že tie okná sú na severnej strane, kde svieti slnko ráno cca 2 hod. Ale skúsim niečo z tých typov. Keď ich mechanicky dávam dole, ostávajú tam útržky papierovej pásky a lepidla. A čo s tým sieťkovacím - fasádnym lepidlom na oknách a parapetách? Ak to budem škrabať tak dorasujem okno! Ďakujem.
0 0
Bagovka Bagovka

Bagovka je offline (nepripojený) Bagovka

Ja mám podobný problém. Možno o niečo horší. Tiež sme nechali takúto pásku na okennom ráme ale nie plastového, ale DREVENÉHO okna. Slnko ju krásne rozožralo a teraz nevieme čo s ňou. Čítala som že by to mohlo ísť jedlým olejom. Ale keď nie???? Poradte prosím. Vopred ďakujem
0 0
R_R R_R

R_R je offline (nepripojený) R_R

skús izoprophil alkohol- čisti a neleptá plast
0 0
Ella11 Ella11

Ella11 je offline (nepripojený) Ella11

Prosím ťa a kde sa to dá zohnať?
0 0
Ella11 Ella11

Ella11 je offline (nepripojený) Ella11

A nerozleptá to plastový rám okna? Predsa je to dosť agresívne. Ďakujem
0 0
Ella11 Ella11

Ella11 je offline (nepripojený) Ella11

Mal som na mysli ten acetón, nie olej.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

niio Pozri príspevok
ide to nadherne dole Biolitom....ano tym pripravkom na hubenie hmyzu. Staci nastriekat, pockat par sekund a pretriet handrickou-uplne ako z teleshopingu
O tomto som počula teraz nedávno od jednej kočky, ktorá pracovala ešte pred 3 týždňami vo fime zaoberajúcej sa predajom pre drogérie....nie kozmetikou.
Nemám skúsenosť, ale zaujalo ma to.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ella11 Pozri príspevok
Mal som na mysli ten acetón, nie olej.
Nerozleptá,možno pri dlhšom pôsobení.Ale určite naruší štruktúru plastu.Prenikne do jeho útrob.Čo sa môže po pár rokoch prejaviť na zmene jeho chemických vlastností ( môže zožltnúť).Preto všetci výrobcovia plastov ,vrátane plastových okien upozorňujú na vysoké riziko poškodenia plastu a nedoporučujú ZAKAZUJÚ používať na čistenie plastov syntetické riedidlá.Výrobcovia plastových okien vám neuznajú záruku.Varovanie pred použitím syntetických riedidiel a pod. prípravkov sa náchdza na internetových stránkach a záručných podmienkach ,väčšiny výrobcov plastových okien.
Takže smelo do toho.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Bagovka Pozri príspevok
Ja mám podobný problém. Možno o niečo horší. Tiež sme nechali takúto pásku na okennom ráme ale nie plastového, ale DREVENÉHO okna. Slnko ju krásne rozožralo a teraz nevieme čo s ňou. Čítala som že by to mohlo ísť jedlým olejom. Ale keď nie???? Poradte prosím. Vopred ďakujem
Na drevenných oknách sme čistili chémiou od spol.HG- odstraňovač samolepiek, lepiacich pások.Dostať v Baumaxoch, a vybraných predajniach farby laky. vygoglite Hagesan .Pozor je to veľmi agresívna chémia,dodržte návod.
0 0
ascari ascari

ascari je offline (nepripojený) ascari

Lepace pásky idú dobre dolu toluenom. Ja som si lepil na dvere molitanové tesnenie ale keďže bolo hrubé tak som ho chcel dať okamžite dole ale už nešlo. Skúšal som aceton ale bohužiaľ. Nakoniec mi vo farby-laky poradili toluen a tým to išlo perfektne. Ešte dodám že dvere boli bezpečnostné s kovovým rámom a tesnenie bolo lepené na ten kov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať