Zavrieť

Porady

MySQL - vytvorenie podmienky v SELECTe

Čaute,, potrebujem help. Dúfam že sa tu niekto vyzná v SQL.
Ako vytvorím podmienku v selecte ohraničenú zhora aj zdola?
Príklad z praxe potrebujem vybrať dátumy z db od 15.11.2008 do 25.11.2008.
Ako nato?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    takto

    Code:
    SELECT * FROM tabulka WHERE (datum > tvoj_datum) AND (datum < tvoj_datum)
    Kde je problem? Skus www.builder.cz

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    ajka5 dakujem krasne za stranku (mas u mna bod ;-))... perfektny web nasiel som to tam,,,

    ja som mal SELECT * FROM tabulka WHERE datum >= 15.11.2008 AND datum <= 25.11.2008

    spravne je SELECT * FROM tabulka WHERE datum BETWEEN 15.11.2008 AND 25.11.2008

    japec je offline (nepripojený) japec

    japec
    mpca Pozri príspevok
    ...
    ja som mal SELECT * FROM tabulka WHERE datum >= 15.11.2008 AND datum <= 25.11.2008
    spravne je SELECT * FROM tabulka WHERE datum BETWEEN 15.11.2008 AND 25.11.2008
    Pole "datum" je v MySQL databaze aky datovy typ? Ked pouzivas dd.mm.rrrr, tak asi char(10). Dava tvoj select dobry vystup? Napr. datum 15.12.2008 ako retazec je medzi 15.11.2008 a 25.11.2008. Kebyze pouzivas typ date, potom by mal fungovat aj:

    SELECT * FROM tabulka WHERE datum >= '2008-11-15' AND datum <= '2008-11-25'

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    pouzivam "date" nie "char",, zamozrejme ze datumy pisem v tvare
    rrrr-mm-dd ale vyhadzuje mi chybu "1064: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '<= ''' at line 1" a pristup na ftp momentalne nemam aby som opisal presny prikaz.
    Už to mám opravené a funkčné.
    Code:
    $sql = "SELECT mnoz FROM zbozi WHERE datum BETWEEN '$od_datum' AND '$do_datum'";
    btw: ako prinutit sql aby vedel pouzivat des. ciarku miesto des. bodky?
    Naposledy upravil mpca : 27.11.08 at 11:51

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Je uplne jedno, ci napise prikaz s between alebo tak ako som to napisal ja.
    Kedze uz to napisal tak ako ja, tak by som problem videl v tom, ze neboli pouzite zatvorky.......

    Co sa tyka tej diskusie o tom, ze aky datovy typ bol pouzity, tak k tomu by som snad podotkol len tolko, ze pouzit iny ako DATE alebo DATETIME je cesta do zahuby a v takom pripade by moja rada bola jedina: Zmenit datovy typ.
    V kazdom pripade aj ked sa jedna o DATE alebo DATETIME tak uvodzovky su nutne a zatvorky pri zlozitejsej podmienke nikdy nie su na skodu a nezabudnut na format yyyy-mm-dd .

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    mno pravdepodobne problem boli tie zatvorky,, tie ma vobec nenapadli ale tento zapis sa mi zda lepsi.

    Zatial som rozmyslal ze v php-cku po vstupe napr 20,25 premenit na 20.25 a vystup taktiež... len som tam nechcel vkladat zbytocny kod...

    MySQL - vytvorenie podmienky v SELECTe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.