Zavrieť

Porady

Kombinovaný kotol elektrika-drevo

Ideme stavat dom, a kedze nemame plyn, iba elektriku, tak by sme chceli kotol na tuhe palivo-drevo kombinovany s elektrikou. Predstavujem si to tak, ze ked som doma, tak budem prikladat, ked neprilozim, tak sa to automaticky prepne na elektriku. Len neviem, ci pouzit radiatory, ci podlahovku, no a ani na nete som nenasla privela odkazov na taketo kotle. Prosim poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    No neviem ci take kotle su - kazdopadne daju sa zapojit dva v serii za sebou.
    Jedno obehove cerpadlo - ktore bude bezat stale nezavisle na kotloch. A elektricky nastaveny tak ze kuri povedzme ked klesnen teplota vykurovacej vody pod 70 st.
    Ked sa bude kurit drevom tak ta teplota bude vyssia a nebude zopnuty elektricky kotol.


    Co sa tyka radiatory - podlahovka.
    Podlahovka je pocitovo lepsia a prinasa aj malu usporu - v tom ze pri nej staci kurit na o nieco nizsiu teplotu v miestnosti - aby clovek citil tu istu tepelnu pohodu.

    Kazdopadne - hlavne pri pouziti toho kotla na drevo je to dost komplikovane - lebo z neho ide teplota okolo 70-90 st. a do podlahovky vacsinou ide tak 40-45 st. - to znamena ze k tomu by bola este vhodna akumulacna nadoba ........

    pupek IL 90 je offline (nepripojený) pupek IL 90

    pokoj,cit, empatia pupek IL 90
    Ja uz roky vyuzívam dva kotle, elektrický a liatinový na pevné palivo.
    Prepínam manuálne.Víkendy kúrim drevom.Cez týzden po príchode z práce
    vypínam elektriku a prikladám do kotla. V lete som vymenil staré plechové radiatory za nové panelové takze ohrievam minimum vody.Drievko mám za dobrú cenu a kusisko roboty.

    andywild je offline (nepripojený) andywild

    andywild
    pupek, a aky velky dom mas a z coho je postaveny? Elektriku pouzivas aj na varenie? Kolko ta vyjde elektrina na rok?

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    pupek IL 90 Pozri príspevok
    V lete som vymenil staré plechové radiatory za nové panelové takze ohrievam minimum vody.Drievko mám za dobrú cenu a kusisko roboty.
    Je jedno kolko vody ohrivas - na spotrebu to nema vplyv.
    Ked raz nejake teplo do tej vody vlozis - tak to iste teplo ta voda aj odovzda.
    Menej vody ma vyhodu v rychlejsom nabehu - zohriati - ale aj nasledne rychlo ochlada pri vypnuti ....

    pupek IL 90 je offline (nepripojený) pupek IL 90

    pokoj,cit, empatia pupek IL 90
    andywild Pozri príspevok
    pupek, a aky velky dom mas a z coho je postaveny? Elektriku pouzivas aj na varenie? Kolko ta vyjde elektrina na rok?

    Dom ma cca 180kubikov,nezatepleny, postaveny zo skvarovej kvadry,40cm mury.Varenie +ohrev TUV elektrika, naklady na rok cca 30tis.

    cifka je offline (nepripojený) cifka

    cifka
    Je kotol, sice nie na drevo, ale na peletky ktorý má aj elektrický ohrev. Je to niečo podobné čo chcete vy. A možno je také niečo aj na drevo

    Kombinovaný kotol elektrika-drevo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.