Zavrieť

Porady

sanca ziskat peniaze na podporu podnikania

m.b m.b

m.b je offline (nepripojený) m.b

som workoholik, na liecenie sa nechystam xD ...viac
zdravim vsetkych,

ste uplne super,ale to uz aj tak viete...teraz k veci

zaujima ma aka je realna sanca ziskat akukolvek financnu podporu pri zacinani podnikania ako s.r.o. (mikropozicka, bankovy uver, hocico co pomoze)
Sme dvaja, sme vyborny v odbbore ktoremu sa venujeme (vyroba hudobnych nastrojov), mame dobry plan, podrobne premysleny, na Slovensku este nic take nieje. Problem je v tom ze ako manazeri a podnikatelia nemame vobec ziadne skusenosti. Planujeme vyrabat len v malom.

Aka je realna sanca ze nas niekto podpori? Ma zmysel stracat cas pripravou perfektneho podnikatelskeho planu?
Ovplivni nasu sancu planovany pocet zamestnancov? Chceli by sme zacat len sami, ale ak by to malo zvysit sance, dake miestecko by sa naslo...

dakujem za vsetky rady, postrehy
Usporiadat
m.b m.b

m.b je offline (nepripojený) m.b

som workoholik, na liecenie sa nechystam xD ...viac
no a este som zabudla ze 1 milion mame a potrebujeme este tak aspon pol miliona
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ako s.r.o. môžete žiadať len o úver, ale ak by ste obaja začali ako fyzické osoby a boli by ste min. 3 mesiace nezamestnaný môžete požiadať úrad práce o dotáciu na začatie podnikateľskej činnosti. Tento rok je vo výške 103.900,- Sk.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A kde chcete tie hudobne nastroje predavat? Ved dnes sa vsetky vozia z Ciny.
0 0
m.b m.b

m.b je offline (nepripojený) m.b

som workoholik, na liecenie sa nechystam xD ...viac
misomiso Pozri príspevok
A kde chcete tie hudobne nastroje predavat? Ved dnes sa vsetky vozia z Ciny.

........ no a? to je to iste ako cinske oblecenie, kolky maju chut nosit na sebe tie umele, hrozne usite veci.

Do hudobnych nastrojov sa vyzname, tak vieme aj realne odhadnut aky bude nas typ zakaznikov. Tuto otazku uz mame davno vyriesenu, v podstate ani nebolo co riesit....odpoved je jasna
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

mysimis Pozri príspevok
Ako s.r.o. môžete žiadať len o úver, ale ak by ste obaja začali ako fyzické osoby a boli by ste min. 3 mesiace nezamestnaný môžete požiadať úrad práce o dotáciu na začatie podnikateľskej činnosti. Tento rok je vo výške 103.900,- Sk.
Výška dotácie záleží od kraja - v Trenčianskom je tuším 66 946,-Sk.

Ak by ste obaja vzali dotáciu, mohli by ste, ak máte možnosť ručiť nehnuteľnosťou, ešte požiadať o mikropôžičku BIC vo Vašom regióne. To sú podnikateľské a inovačné centrá vytvorené po celom Slovensku (tzv. podnikateľské inkubátory). Ak tú nehnuteľnosť nemáte už založenú, netreba ani znalecký posudok a sú tam veľmi prijateľné úroky aj splátky. Takisto schvaľovacie podmienky sú dobré - oproti bankám až super.

Dotácie na zamestnávanie sú dosť biedne v súčasnosti. Ak by ste naozaj potrebovali neskôr niekoho zamestnať odporúčala by som vytvoriť chránené pracovisko a zamestnať zdravotne postihnutého občana. Tam to ešte stojí za reč, ale treba sa vedieť zorientovať v zákone o službách zamestnanosti a obrniť svätou trpezlivosťou. Je tam možnosť príspevku na zriadenie pracovného miesta a následne 1/4ročne na preplácanie niektorých prevádzkových nákladov, do ktorých napr. spadajú aj mzdy, ale keďže tieto peniaze idú zo ŠR aj z EŠF, často sa stáva, že EŠF mení podmienky preplácania ako na bežiacom páse. Ale možnosť tu je.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Mojej neveste v novembri schválili dotáciu 105 000,-.Novozámocký okres/ Podmienka bola 3 mesiace vedená na ÚP ako nezamestnaná. K žiadosti musela odovzdať podnikateľský plán, a finančnú prgnózu /tlačivo dostala od ÚP. Dotáciu môžete vyčerpať do dvoch rokov na nákup strojov, zariadenie a pod. A dva roky nemôžete zrušiť živnosť .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

m.b Pozri príspevok
........ no a? to je to iste ako cinske oblecenie, kolky maju chut nosit na sebe tie umele, hrozne usite veci.

Do hudobnych nastrojov sa vyzname, tak vieme aj realne odhadnut aky bude nas typ zakaznikov. Tuto otazku uz mame davno vyriesenu, v podstate ani nebolo co riesit....odpoved je jasna
Tak to drzim palce. Pocul som, ze v Pezinku je niekto, kto vyraba spickove bassbitary a predava ich do celeho sveta. Bol som vo Frankfurte na vystave, chcel som za nim skocit, ale nakoniec som ho nenasiel.

Mozem sa opytat, na ake nastroje sa mozeme tesit?
0 0
m.b m.b

m.b je offline (nepripojený) m.b

som workoholik, na liecenie sa nechystam xD ...viac
misomiso Pozri príspevok
Tak to drzim palce. Pocul som, ze v Pezinku je niekto, kto vyraba spickove bassbitary a predava ich do celeho sveta. Bol som vo Frankfurte na vystave, chcel som za nim skocit, ale nakoniec som ho nenasiel.

Mozem sa opytat, na ake nastroje sa mozeme tesit?
budu to gitary vysokej triedy, hlavne akusticke...ale Slovensko je maly rybnicek, to je pravda. Ved na domovinu sa ani velmi nespoliehame. Asi Vas sklamem, ale tesit sa budete musiet este tak rok, dva , kym sa vratime domov aj s potrebnym kapitalom
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

m.b., prepac, ze sa ti zamiesam do temy, ale nechcem zakladat novu, kedze moja otazka ma ten isty nazov. Takze by som chcela poprosit znalych o odpoved na tento pripad. Manzel skoncil ako statny zamestnanec u vojska, uz do dochodku . Chce zacat podnikat, ale uz bude poberat dochodok, je tam mozna nejaka financna podpora na rozbeh este?
A druhy pripad, zena po skonceni RD, ked bude napr. tie 3 mesiace na Urade prace, ma moznost poziadat si o nejake financie? Dakujem vsetkym za cas a ochotu.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Na tú prvú otázku Ti neviem odpovedať.
Na tú druhú áno. Moja nevesta sa prihlásila na ÚP po RD 20.9.2008. Už 12.11.2008 jej schválili príspevok 105 000,-Sk, s tým, že peniaze dostane koncom decembra, tz. že podnikať može od 21.12.2008
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

zdravím a chcem fakt pochválit tuto poradu,konečne jedna kde sa človek dočká odpovede.
A moja otázka,dost som si počítal o dotácii na rozbehnutie podnikania z UP,aj o podmienke byt minimálne 3.mesiace vedený,plus podat žiadost,vypracovat podnikatelský plán a prejst kurzom na začatie podnikania....mna by ale zaujímalo čo je možné urobit aby som na ÚP 3mesiace vobec vydržal,čo ak mi ponuknu prácu,samozrejme ja nebudem mat zaujem,pretože som sa prihlásil na ÚP ale plán je jasný,začat podnikat a využit šancu ziskat tento príspevok....takže mohol by som to vyriešit absolvovaním kurzu,prípadne rekvalifikácie?alebo ten kurz na začatie podnikania možem absolvovat aj pred splnením podmienky 3mesiacov?...potešil by názor človeka ktory si to prešiel,prípadne pozná človeka,ktory príspevok získal,plus možno nejaky iné nástrahy...........dakujem
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
habib Pozri príspevok
zdravím a chcem fakt pochválit tuto poradu,konečne jedna kde sa človek dočká odpovede.
A moja otázka,dost som si počítal o dotácii na rozbehnutie podnikania z UP,aj o podmienke byt minimálne 3.mesiace vedený,plus podat žiadost,vypracovat podnikatelský plán a prejst kurzom na začatie podnikania....mna by ale zaujímalo čo je možné urobit aby som na ÚP 3mesiace vobec vydržal,čo ak mi ponuknu prácu,samozrejme ja nebudem mat zaujem,pretože som sa prihlásil na ÚP ale plán je jasný,začat podnikat a využit šancu ziskat tento príspevok....takže mohol by som to vyriešit absolvovaním kurzu,prípadne rekvalifikácie?alebo ten kurz na začatie podnikania možem absolvovat aj pred splnením podmienky 3mesiacov?...potešil by názor človeka ktory si to prešiel,prípadne pozná človeka,ktory príspevok získal,plus možno nejaky iné nástrahy...........dakujem
Moja nevesta, absolvovala ten kurz v novembri, a nárok na dotáciu bude mať až v decembri. Na ÚP povedala, že si chce založiť živnosť, tak že jej dali všetky informácie, tlačivá, no všetko čo k tomu treba. Aj ten kúsok papiera, že musí hladať prácu, vybrala takých, ktrorý nechceli nového zamestnanca, takže jej už schválili dotáciu, ktorú dostane koncom decembra, alebo začiatkom januára, nakoľko bola prihlásená na ÚP od 21.9.2008
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

u.erika Pozri príspevok
Moja nevesta, absolvovala ten kurz v novembri, a nárok na dotáciu bude mať až v decembri. Na ÚP povedala, že si chce založiť živnosť, tak že jej dali všetky informácie, tlačivá, no všetko čo k tomu treba. Aj ten kúsok papiera, že musí hladať prácu, vybrala takých, ktrorý nechceli nového zamestnanca, takže jej už schválili dotáciu, ktorú dostane koncom decembra, alebo začiatkom januára, nakoľko bola prihlásená na ÚP od 21.9.2008
super dík za rychlu odpoved,takže podat žiadost o príspevok si človek može skoro hned po nahlásení sa na ÚP,prejst povinnym kurzom ešte pred lehotou 3mesiacov a až pre schválenie a pridelenie príspevku je tam doležitá ta 3mesačná lehota,rozumiem tomu správne?plus by ma ešte zaujímalo či sa vyška už priznaného príspevku nejak posudzuje,inak ako podla regionu,pre náš region je výška príspevku maximum 103 900 Sk (3 448,85 €),konkrétne vek,dlžka evidovania na ÚP,prípadne niečo iné.Dakujem
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
habib Pozri príspevok
super dík za rychlu odpoved,takže podat žiadost o príspevok si človek može skoro hned po nahlásení sa na ÚP,prejst povinnym kurzom ešte pred lehotou 3mesiacov a až pre schválenie a pridelenie príspevku je tam doležitá ta 3mesačná lehota,rozumiem tomu správne?plus by ma ešte zaujímalo či sa vyška už priznaného príspevku nejak posudzuje,inak ako podla regionu,pre náš region je výška príspevku maximum 103 900 Sk (3 448,85 €),konkrétne vek,dlžka evidovania na ÚP,prípadne niečo iné.Dakujem
ona bola evidovaná od 21.09.2008 a dostala tých 103 900,- sk. /okres Nové Zámky/. Písali nejaký test, keď to presne potrebuješ, zajtra ti napíšem, terazuž spí. To viem, že zo 28 žiadateľov dostali 12-tí. Kurz, a schávelnie žiadosti prebehlo v ten istý deň. Ale skús to ešte teraz, boh vie čo bude od januára.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

....jasan že stačí aj zajtra,písal som aj na ÚP ale tam som len mierne naznačil,nemožem predsa naplno že sa chcem príst nahlásit aby som dostal dotáciu,tak sa hádam ozvú.Inak som prešiel skoro celu diskusiu a je tu toho hodne,myslím názorov tak to pomaly preluskávam.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

habib Pozri príspevok
....jasan že stačí aj zajtra,písal som aj na ÚP ale tam som len mierne naznačil,nemožem predsa naplno že sa chcem príst nahlásit aby som dostal dotáciu,tak sa hádam ozvú.Inak som prešiel skoro celu diskusiu a je tu toho hodne,myslím názorov tak to pomaly preluskávam.
... ak máš záujem o dotáciu (na začatie podniknia), tak sa treba čo najskôr zaevidovať na UPSVaR! (aj zajtra)
až následne to ostatné...... na kurz nemusíš chodiť, stačí, keď rovno urobíš test a predložíš podnikateľský plán .... ale nečakaj, že peniažky budú presne po troch mesiacoch...
... ak sa nezmenia pravidlá samozrejme....

...a ako vydržať na úrade práce nemyslím si, že len čo tam prídeš, hneď ti budú ponúkať lukratívne zamestnanie
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Katy a R Pozri príspevok
... ak máš záujem o dotáciu (na začatie podniknia), tak sa treba čo najskôr zaevidovať na UPSVaR! (aj zajtra)
až následne to ostatné...... na kurz nemusíš chodiť, stačí, keď rovno urobíš test a predložíš podnikateľský plán .... ale nečakaj, že peniažky budú presne po troch mesiacoch...
... ak sa nezmenia pravidlá samozrejme....

...a ako vydržať na úrade práce nemyslím si, že len čo tam prídeš, hneď ti budú ponúkať lukratívne zamestnanie
no keby ešte ponúkli lukratívnu prácu tak sa možno nechám ukecat ale to je uplna fantasmagoria,utopia....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

habib Pozri príspevok
super dík za rychlu odpoved,takže podat žiadost o príspevok si človek može skoro hned po nahlásení sa na ÚP,prejst povinnym kurzom ešte pred lehotou 3mesiacov a až pre schválenie a pridelenie príspevku je tam doležitá ta 3mesačná lehota,rozumiem tomu správne?plus by ma ešte zaujímalo či sa vyška už priznaného príspevku nejak posudzuje,inak ako podla regionu,pre náš region je výška príspevku maximum 103 900 Sk (3 448,85 €),konkrétne vek,dlžka evidovania na ÚP,prípadne niečo iné.Dakujem
Ešte k tej výške príspevku - je rozdielna pri uchádzačoch o zamestnanie a znevýhodnených uchádzačoch o zamestnanie (zdravotné postihnutie, ID, vek - myslím že hranica je nad 50 rokov, aj dĺžka evidencie .. ) Aktuálne údaje ale radšej zisti priamo, keď sa pôjdeš zaevidovať ... zvyknú byť na nástenkách vyvesené
0 0
ivet. ivet.

ivet. je offline (nepripojený) ivet.

ja by som potrebovaa poradiť pre moju známu: ona už doma vedie účtovníctvo podnikajúcim rodičom. Je evidovaná na úrade práce. Chce založiť živnosť, rozšíriť klientelu a požiadať o podporu podnikania. Nebude problém, že to robí doma? A môže príspevok použiť aj na to, že napríklad dá položiť do izby parkety, kúpi koberec, stôl .... Na čo sa dajú tie peniaze použiť, ak je jej kancelária v ich v byte ? PC má, ale môže kúpiť nový.
0 0
dida2 dida2

dida2 je offline (nepripojený) dida2

Ahoj,
dotácia sa môže použiť iba v súlade s podnikateľským zámerom, t. j. kalkuláciou predpokladaných nákladov a nákup majetku musí súvisieť z predmetom podnikania. Podnikanie doma - nie je problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať