Zavrieť

Porady

Ochranne potreby

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, mám bloček z reg. pokladne na ktorom je nablokované oblečenie. Môžem to zaučtovať do ochran. pomôcok? Nakúpene boli ochranne pomôcky.
Prosím o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samanta296 je offline (nepripojený) samanta296

    samanta296
    Tak nikto mi nevie povedat ci to mozem zučtovat do ochran.pomôcok aj ked je na bločku uvedé oblečenie?

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Názov tovaru na bločkoch z ERP to je tiež vizitka obchodu, mne sa minule stalo, že som chcela kúpiť držiak na perá na stôl a pri pokladni som si na bločku všimla, že mi tam pani ťukla - hračka. Keď som sa jej spýtala, či je to podľa nej hračka a ako si to ja mám zaúčtovať v účtovníctve keď je to kancelárska potreba, povedala, že ona má tzv. súhrný názov na tovar t.j. keď kúpiš niečo do kuchyne je to kuchynská potreba, keď čistiace prostriedky - drogéria a iné no name - sú ostatný tovar..... Odvtedy ten obchod obchádzam.
    A čo sa týka tvojho problému, myslím, že záleží na tom aká cena je tam uvedená aby to nebolo "oblečenie" za 5000,- Sk aj keď pri ochranných odevoch sa ceny pri špeciálnych pohybujú aj v takých cenových reláciách. Ja by som na zadnú stranu bločku napísala konkrétny názov odevu. V konečnom dôsledku záleží na kontrolórovi, či ti to uzná alebo nie.

    samanta296 je offline (nepripojený) samanta296

    samanta296
    Dakujem velmi pekne. Je tam cena 2000 sk, asi budem musiet upozornit majitela firmy aby daval pozor co mu blokujú, pretoze on si to ani nevsimol, az ked som ho na to upozornila ja.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.