Zavrieť

Porady

Česká faktura a dph

Dobrý deň.
Prosím Vás o radu. Došla mi faktura z Čiech za nákup ochranných pomôcok.
Suma je v CZK. Ale je tam aj dph.
Ako mám zaučtovať taku fakturu? DPH si tu uplatniť asi nemôzem, tak aku sumu mám zaučtovať na 501 s dph alebo bez dph.
Prosím Vás o pomoc čo s tým dph.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samanta296 je offline (nepripojený) samanta296

    samanta296
    Takze celu sumu treba dat do nákladov? A to dph netreba nejak započítať? Alebo niekde ho vykazať?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    DPH si tu uplatniť nemôžeš, faktúra mala byť vystavená bez DPH. Ja by som ich požiadala o prerobenie

    samanta296 je offline (nepripojený) samanta296

    samanta296
    To áno, mala byt bez dph, ale kedze nie je tak jednoducho zaučtujem celu sumu do nákladov?

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Môžeš požiadať o vrátenie DPH z ČR. Viac si vyhľadaj v príspevkoch k téme Vrátenie DPH z ČR. Je tam všetko rozpísané.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Prosím o radu.Čítala som toho na porade veľa ale aj tak v tom nemám jasno. Sme s.r.o. (PU) a platca DPH.
    1. Došla nám Fa z Česka(české DIČ je uvedené),kde je napísané odobratý materiál na akciu v TN v sume cca 12000CZK a k úhrade cca 15000SKK.Na záver je napísané plnenie je od dane oslobodené podľa §64 Zák.235/2004.Budem robiť samozdanenie (vstup a výstup) a z ktorej sumy budem vychádzať?
    2. Tak isto FA z Česka(uviedli svoje IČ DPH SK),to bol dodaný materiál na akciu do TN.Na Fa je uvedená cena bez DPH a vyčíslená 19 DPH v SK. Môžem si uplatniť DPH na vstupe?
    3. Fa z Česka,ktorá je vystavená z českou DPH(cena bez DPH+česká DPH) a práce sú vykonávané pre nás v Česku.Tu nezdaňujem a celé si dám do nákladov?

    Prosím o radu.
    Ďakujem.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    books Pozri príspevok
    Prosím o radu.Čítala som toho na porade veľa ale aj tak v tom nemám jasno. Sme s.r.o. (PU) a platca DPH.
    1. Došla nám Fa z Česka(české DIČ je uvedené),kde je napísané odobratý materiál na akciu v TN v sume cca 12000CZK a k úhrade cca 15000SKK.Na záver je napísané plnenie je od dane oslobodené podľa §64 Zák.235/2004.Budem robiť samozdanenie (vstup a výstup) a z ktorej sumy budem vychádzať?
    2. Tak isto FA z Česka(uviedli svoje IČ DPH SK),to bol dodaný materiál na akciu do TN.Na Fa je uvedená cena bez DPH a vyčíslená 19 DPH v SK. Môžem si uplatniť DPH na vstupe?
    3. Fa z Česka,ktorá je vystavená z českou DPH(cena bez DPH+česká DPH) a práce sú vykonávané pre nás v Česku.Tu nezdaňujem a celé si dám do nákladov?

    Prosím o radu.
    Ďakujem.

    posúvam.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    books Pozri príspevok
    Prosím o radu.Čítala som toho na porade veľa ale aj tak v tom nemám jasno. Sme s.r.o. (PU) a platca DPH.
    1. Došla nám Fa z Česka(české DIČ je uvedené),kde je napísané odobratý materiál na akciu v TN v sume cca 12000CZK a k úhrade cca 15000SKK.Na záver je napísané plnenie je od dane oslobodené podľa §64 Zák.235/2004.Budem robiť samozdanenie (vstup a výstup) a z ktorej sumy budem vychádzať?
    2. Tak isto FA z Česka(uviedli svoje IČ DPH SK),to bol dodaný materiál na akciu do TN.Na Fa je uvedená cena bez DPH a vyčíslená 19 DPH v SK. Môžem si uplatniť DPH na vstupe?
    3. Fa z Česka,ktorá je vystavená z českou DPH(cena bez DPH+česká DPH) a práce sú vykonávané pre nás v Česku.Tu nezdaňujem a celú FA si dám do nákladov?

    Prosím o radu.
    Ďakujem.

    posúvam

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    books Pozri príspevok
    Prosím o radu.Čítala som toho na porade veľa ale aj tak v tom nemám jasno. Sme s.r.o. (PU) a platca DPH.
    1. Došla nám Fa z Česka(české DIČ je uvedené),kde je napísané odobratý materiál na akciu v TN v sume cca 12000CZK a k úhrade cca 15000SKK.Na záver je napísané plnenie je od dane oslobodené podľa §64 Zák.235/2004.Budem robiť samozdanenie (vstup a výstup) a z ktorej sumy budem vychádzať? Z 15 tisíc SKK robíš samozdanenie.
    2. Tak isto FA z Česka(uviedli svoje IČ DPH SK),to bol dodaný materiál na akciu do TN.Na Fa je uvedená cena bez DPH a vyčíslená 19 DPH v SK. Môžem si uplatniť DPH na vstupe? Áno môžeš, tým pádom, že ČR dodávateľ je registrovaný na Slovensku, tak on odviedol DPH a ty uplatníš.
    3. Fa z Česka,ktorá je vystavená z českou DPH(cena bez DPH+česká DPH) a práce sú vykonávané pre nás v Česku.Tu nezdaňujem a celé si dám do nákladov? O aké práce ide?

    Prosím o radu.
    Ďakujem.

    V citáte.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    smith Pozri príspevok
    V citáte.
    Sú to žeriavnické práce vykonávané:
    Olomouc-TN a TN-Olomouc. Český dodávateľ vystavil FA (cena bez DPH + česká DPH) a na české IČ DPH.


    Ďakujem.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    books Pozri príspevok
    Sú to žeriavnické práce vykonávané:
    Olomouc-TN a TN-Olomouc. Český dodávateľ vystavil FA (cena bez DPH + česká DPH) a na české IČ DPH.


    Ďakujem.


    posúvam

    books je offline (nepripojený) books

    books
    books Pozri príspevok
    Sú to žeriavnické práce vykonávané:
    Olomouc-TN a TN-Olomouc. Český dodávateľ vystavil FA (cena bez DPH + česká DPH) a na české IČ DPH.


    Ďakujem.
    posúvam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.