Zavrieť

Porady

Horné morčacie stehno

Zdravím. Vie mi niekto poradiť nejaký recept z horného morčacieho stehna? Nikdy som to ešte nerobila. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Marína Pozri príspevok
    U nás je veľmi obľúbený tento recept. Mäso dáš na rozohriaty olej, osolíš, ak chceš, okoreníš aj čiernym korením a všetko mäso prikryješ zelenou paprikou zbavenou jadierok. Pod papriku môžeš dať tenké plátky slaniny. Vhodiš cca 8-10 očistených strúčikov cesnaku, podleješ vodou a dusíš. Ja dusím v tlakovom hrnci, úplne sa rozplýva na jazyku. Väčšinou podávam s varenými zemiakmi na cibuľke.
    Mäso varím bez kože.
    Tej slaniny dávam viacej, ešte cibuľu, rajčiny, sušené václavky, rascu, korenie na pečenú zeleninu /alebo na divinu/ a pridám aj červené víno. K tomu robím ryžu s kukuricou, hrachom a červenou kápiou.

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Nikdy nepochopím, ako môže mať kura alebo morka "horné" stehno, keď má len dve nohy...je to len stehno a krídlo...nie?

    Tmavé mäso z morky zvyknem piecť...keď sa mi nechce vykosťovať, tak okorením, obložím slaninou, cibuľou a dám prikryté do rúry. Keď je mäkké tak vyberiem kosti, natrhám na menšie kúsky, priložím zemiaky a šup ešte do rúry.
    Alebo okorenené opiecť na opraženej cibuli, do pekáča navrstviť zemiaky, kyslú kapustu, okoreniť, na to mäso aj s výpekom, prikryť a do rúry upiecť.
    Môžeš tiež udusiť na cibuli a hríbikoch, dochutiť horčicou, a zahustiť.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    velvet Pozri príspevok
    Nikdy nepochopím, ako môže mať kura alebo morka "horné" stehno, keď má len dve nohy...je to len stehno a krídlo...nie?

    Tmavé mäso z morky zvyknem piecť...keď sa mi nechce vykosťovať, tak okorením, obložím slaninou, cibuľou a dám prikryté do rúry. Keď je mäkké tak vyberiem kosti, natrhám na menšie kúsky, priložím zemiaky a šup ešte do rúry.
    Alebo okorenené opiecť na opraženej cibuli, do pekáča navrstviť zemiaky, kyslú kapustu, okoreniť, na to mäso aj s výpekom, prikryť a do rúry upiecť.
    Môžeš tiež udusiť na cibuli a hríbikoch, dochutiť horčicou, a zahustiť.
    ked stehno rozdelis na dve casti, zostane ti horne a spodne, priocim spodne je to "maso s ručkou )", kde je dlhsia trciaca kost, horne to, kde je kratsia kost a cela vo vnutri masa.

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    ivka70 Pozri príspevok
    ked stehno rozdelis na dve casti, zostane ti horne a spodne, priocim spodne je to "maso s ručkou )", kde je dlhsia trciaca kost, horne to, kde je kratsia kost a cela vo vnutri masa.
    ja viem :-)...ale podľa toho by sme mali aj my mať namiesto lýtka dolné stehno...ale mať dvojakú celulitídu...hm...

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    ja robím z horného morčacieho stehna sviečkovú. je úžasna. vyskúšaj, neoľutujes. fakt chutí lepšie ako z hovadzieho maska.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    U nás je veľmi obľúbený tento recept. Mäso dáš na rozohriaty olej, osolíš, ak chceš, okoreníš aj čiernym korením a všetko mäso prikryješ zelenou paprikou zbavenou jadierok. Pod papriku môžeš dať tenké plátky slaniny. Vhodiš cca 8-10 očistených strúčikov cesnaku, podleješ vodou a dusíš. Ja dusím v tlakovom hrnci, úplne sa rozplýva na jazyku. Väčšinou podávam s varenými zemiakmi na cibuľke.
    Mäso varím bez kože.

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    [quote=velvet;881837]Nikdy nepochopím, ako môže mať kura alebo morka "horné" stehno, keď má len dve nohy...je to len stehno a krídlo...nie?

    Mýlia ťa štvornohé zvieratá. Ale tie majú predné a zadné stehno.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ale to už je úplne iný recept.
    Ešte robím aj tak, že osolené stehná dám do maslom vymasteného pekáča, posypem trochou mletej rasce, na 1/4 nakrájané malé cibule, 3-4 strúčiky cesnaku, podlejem vodou a prikryté dusím v rúre. Tesne pred udusením pridám 2-3 nakrájané, ošúpané paradajky, trochu hrášku z konzervy alebo mrazený(ten skôr). Cca 10 minút nechám pečiem odkryté. Šťavu vydusím skoro na tuk, pridám cca káv. lyžičku horčice a trochu šľahačkovej smotany. Nechám prejsť varom. Kto nemá rád kúsky udusenej cibule, môže najprv vybrať mäso a šťavu s cibuľou, paradajkami, horčicou a smotanou rozmixovať a až tak pridať hrášok. Hodí sa k tomu ryža.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ja som sa minulú nedeľu babrala s "odšľachovaním" takéhoto stehna. Potom som to pomlela a vyrobila som také masové guličky. K tomu omáčka, zemiaky, brusnice.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Marína Pozri príspevok
    Ale to už je úplne iný recept.
    Ešte robím aj tak, že osolené stehná dám do maslom vymasteného pekáča, posypem trochou mletej rasce, na 1/4 nakrájané malé cibule, 3-4 strúčiky cesnaku, podlejem vodou a prikryté dusím v rúre. Tesne pred udusením pridám 2-3 nakrájané, ošúpané paradajky, trochu hrášku z konzervy alebo mrazený(ten skôr). Cca 10 minút nechám pečiem odkryté. Šťavu vydusím skoro na tuk, pridám cca káv. lyžičku horčice a trochu šľahačkovej smotany. Nechám prejsť varom. Kto nemá rád kúsky udusenej cibule, môže najprv vybrať mäso a šťavu s cibuľou, paradajkami, horčicou a smotanou rozmixovať a až tak pridať hrášok. Hodí sa k tomu ryža.
    Hmmm, dobrééé Vďaka za inšpiráciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.