Zavrieť

Porady

Nesprávne spočítaná mzda - doplatenie po skončení pracovného pomeru

Ahoj - ja by som tiež rada od Vás prijala radu, ako má naša mzdárka postupovať, keď omylom chybne spracovala nášmu zamestnancovi mzdu za december 2007 a on k 31.12.2007 u nás skončil. Môže mu vo februári za január poslať doplatok mzdy aj keď už u nás nepracuje??
ĎAKUJÉÉÉM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana12 Pozri príspevok
    Ahoj - ja by som tiež rada od Vás prijala radu, ako má naša mzdárka postupovať, keď omylom chybne spracovala nášmu zamestnancovi mzdu za december 2007 a on k 31.12.2007 u nás skončil. Môže mu vo februári za január poslať doplatok mzdy aj keď už u nás nepracuje??
    ĎAKUJÉÉÉM
    Ak sa už nedá opraviť dec. mzda, tak doplatok mu môže spraviť aj v januári, ale počítať s R na mzdu a odvody v dec.07.

    Zuzana12 je offline (nepripojený) Zuzana12

    Zuzana12
    Tweety ďakujem, ale nerozumiem tomu "počítať s R na mzdu..." a odvody v dec.07.....to znamená, že odvody už nemôžem realizovať v januári?.....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana12 Pozri príspevok
    Tweety ďakujem, ale nerozumiem tomu "počítať s R na mzdu..." a odvody v dec.07.....to znamená, že odvody už nemôžem realizovať v januári?.....
    Ano, lebo to sú náklady roku 07. Kedže mzdu zrealizuješ v januári, aj odvody budú januárové, ale nebudú to náklady roku 2008, ale roku 2007, preto tá rezerva.
    Janula1 Prosím, ja mam problem, ze sme zle vyratali mzdu jednej zamestnankyni za august, mala pracovnu zmluvu iba do 31.8.2013. Sef chce, aby sme to doplatili az v septembri. nebude to problem vo vykazoch, ked uz bude odhlasena zo ZP aj SP? Jednoduchsie by bolo, keby som to opravila teraz, ten rozdiel na úrady by sa iba doplatil, ale on chce az v septembri, ze aky je v tom problem. dakujem

    Nesprávne spočítaná mzda - doplatenie po skončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.