Zavrieť

Porady

Skladovanie masla

Je mozne maslo zamrazit a tak rpedlzit jeho trvanlivost, alebo sa tym znehodnoti? Ma niekto skusenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Bezne, pri dobrej cene, maslo dam do mraznicky, nic sa mu nestane a vydrzi dlho, odporucaju 3 mesiace.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    tetrisss Pozri príspevok
    Bezne, pri dobrej cene, maslo dam do mraznicky, nic sa mu nestane a vydrzi dlho, odporucaju 3 mesiace.
    Robím to presne tak. Ked je dobra cena, tak kúpim viac. Rozmrazujem v chladničke.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Avšak je obrovský rozdiel medzi "maslom" a maslom. Dnes už v obchodoch stretávam aj také výrobky, ktoré skutočné maslo (vyrobené z kravského mlieka) videli iba ak "z rýchlika". A napriek tomu sa aj také výrobky výrobcovia odvažujú označiť pomenovaním "maslo".
    "Maslo" by som neriskoval skladovať dlhšie, ako je doba spotreby vyznačená na obale.
    tiez sledujem, ze kazdy si uz pise co chce a preto hladam vyrobky, na ktorych je oznaceny mliecny tuk 82% a to beriem

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    funtastic Pozri príspevok
    tiez sledujem, ze kazdy si uz pise co chce a preto hladam vyrobky, na ktorych je oznaceny mliecny tuk 82% a to beriem
    ja sa tiež snažím hľadať také.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja tiez kupujem len kvalitne-82 perc.maslo ale aj tescove ma napisane 82 perc.a po rozmrazeni je otrasne-takze nie je maslo ako maslo aj ked ma rovnaky pocet percent tuku a preto:
    treba kupovat maslo,normalne od mliekarenskych vyrobcov-to je urcite prave.a taketo mozes mat v mraznicke kolko chces-nic sa mu nestane.rovnako mozes mrazit margarin,kvasnice......pozri temu o mrazeni.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja si maslo (pravé, od mliekarenských výrobcov) naporcujem - 1/8 masla asi na 5 kúskov, kúsky zabalím do fólie oddelene - dám do mrazničky, keď mám napr. krupicovú kašičku alebo cestoviny nasladko, vyberiem z mrazničky len toľko, koľko potrebujem.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Moja mama dávala maslo do vody vydržalo v natierateľnej koizistencii cca 7 dní.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    kukučka Pozri príspevok
    podľa mojích skúseností naj je raj-o
    presne toto som sa chcela spýtať, ktoré maslo je podľa vás najlepšie? Ja sa nejak neviem rozhodnúť ale Rajo je dobré.
    to je pravda. preto treba pozriet aj zlozenie. niektori vyrobcovia ho neuvadzaju. co ma prekvapilo. musi tam byt smotana a voda. nic ine. a ked je napsiane 80% tuku a nic viac, tak je to velmi podozrive. nuz co, zijeme v klamstve a to sa tyka vsetkych potravin. ale co uz. ked nam to chuti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.