Zavrieť

Porady

Prebytok tovaru

Chcem sa opýtať účtujeme tovar spôsobom B priamo účet 504. Vedieme skladovú evidencii. V priebehu roka mi pracovník spraví príjemku že je to prebytok tovaru. Môžem v priebehu roka zúčtovať MD 504 DAL 648 a je ocenený cenou v čase prijatia. Nakolko v priebehu roka si kontrolujem príjemky a vydajky tak potrebujem vedieť či to je OK. Keby som účtovala spôsobom A tak je to MD 132 DAL 648.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Zuzana30 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať účtujeme tovar spôsobom B priamo účet 504. Vedieme skladovú evidencii. V priebehu roka mi pracovník spraví príjemku že je to prebytok tovaru. Môžem v priebehu roka zúčtovať MD 504 DAL 648 a je ocenený cenou v čase prijatia. Nakolko v priebehu roka si kontrolujem príjemky a vydajky tak potrebujem vedieť či to je OK. Keby som účtovala spôsobom A tak je to MD 132 DAL 648.
    1/Ak ešte pred vysporiadaním účtu 504 na konci roka zúčtuješ prebytok tovaru, tak ho zaúčtuješ ako píšeš 504/648. 2/ Ak účtovne uzavrieš účet 504 na konci roka a dodatočne zaúčtuješ prebytok tak potom by si účtovala 132/648.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.