Zavrieť

Porady

darovanie pozemkov

Dobrý deň,mám taký problém.v roku 2006 sme kúpili pozemky, dnes som započul že nebolo oslovené predkúpne právo pred predajom.ako postupovať? môžem tej dotyčnej pozemky vrátiť darovacou zmluvou,ona osloví všetkých vlastníkov predkúpnym právom a po vyjadrení sa všetkých spoluvlastníkov mi tie pozemky naspäť daruje darovacou zmluvou? naráža to niekde v zákone na nepriechodnosť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jojo35 Pozri príspevok
    Dobrý deň,mám taký problém.v roku 2006 sme kúpili pozemky, dnes som započul že nebolo oslovené predkúpne právo pred predajom.ako postupovať? môžem tej dotyčnej pozemky vrátiť darovacou zmluvou,ona osloví všetkých vlastníkov predkúpnym právom a po vyjadrení sa všetkých spoluvlastníkov mi tie pozemky naspäť daruje darovacou zmluvou? naráža to niekde v zákone na nepriechodnosť?
    Ďakujem
    Neposkytnutie predkupného práva ostatným spolumajiteľom nerobí kúpno-predajnú zmluvu absolútne neplatnou. Teda inak povedané, ak kúpnu zmluvu nenapadnú súdne ostatní spolumajitelia, lebo im nebolo ponúknuté predkupné právo, tak sa nič nedeje.

    Jedine keby niektorý spolumajiteľ bol nespokojný, že mu to nebolo ponúknuté na kúpu, vtedy môže byť problém. Takže uveď, či niekto namieta, že mu nebol pozemok prednostne ponúknutý. Ak nie, netreba nič riešiť. Ak áno, bude treba počkať na rozhodnutie súdu, či vysloví neplatnosť kúpnej zmluvy.

    Nerobte čachre machre zbytočne tým darovaním a potom späťdarovaním.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    jojo35 Pozri príspevok
    Dobrý deň,mám taký problém.v roku 2006 sme kúpili pozemky, dnes som započul že nebolo oslovené predkúpne právo pred predajom.ako postupovať? môžem tej dotyčnej pozemky vrátiť darovacou zmluvou,ona osloví všetkých vlastníkov predkúpnym právom a po vyjadrení sa všetkých spoluvlastníkov mi tie pozemky naspäť daruje darovacou zmluvou? naráža to niekde v zákone na nepriechodnosť?
    Ďakujem
    A čo keď niekto nebude súhlasiť? Ty si to kúpil, chceš to darovať zadarmo a potom sa ti to nevráti? Dobrý obchod.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    A prečo by si to robil?
    Je na ostatných spoluvlastníkoch aby sa domáhali svojho predkupného práva, ak budú mať o to záujem. Ak to doteraz neurobili, asi nemajú záujem využiť toto právo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.