Zavrieť

Porady

Poistná udalosť a platca DPH

Ahojte poraďáci.Veľmi súrne potrebujem radu.
Mala som poistnú udalosť-spod kolesa preddomnou idúceho auta odskočil kameň a rozbil my čelné sklo.Dohodli sme sa a aj vinník spôsobenú škodu nahlásil na poisťovňu.Sklo my opravili samozrejme z jeho zak. poistky ale teraz my dali faktúru, kde my vyfaktúrovali celú sumu kt. činí 11299,00Sk ale povedali my,že mám zaplatiť len DPH.Kedže som platcom DPH.
A ani neviem ako by som mala zaúčtovať tú došlú FA,kedže mám zaplatiť len DPH a zvyšná čiastka predsa bude neuhradená.
Ja tomu vôbec nerozumiem,lebo v podstate ja som bola poškodená a ja im mám ešte platiť DPH v sume 1804,00SK?
Veľmi pekne Vás prosím o radu.Lebo som s toho jeleň. Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    katkaeli Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.Veľmi súrne potrebujem radu.
    Mala som poistnú udalosť-spod kolesa preddomnou idúceho auta odskočil kameň a rozbil my čelné sklo.Dohodli sme sa a aj vinník spôsobenú škodu nahlásil na poisťovňu.Sklo my opravili samozrejme z jeho zak. poistky ale teraz my dali faktúru, kde my vyfaktúrovali celú sumu kt. činí 11299,00Sk ale povedali my,že mám zaplatiť len DPH.Kedže som platcom DPH.
    A ani neviem ako by som mala zaúčtovať tú došlú FA,kedže mám zaplatiť len DPH a zvyšná čiastka predsa bude neuhradená.
    Ja tomu vôbec nerozumiem,lebo v podstate ja som bola poškodená a ja im mám ešte platiť DPH v sume 1804,00SK?
    Veľmi pekne Vás prosím o radu.Lebo som s toho jeleň. Vopred ďakujem
    http://www.porada.sk/t35229-poistna-udalost.html
    Uhradenú DPH si budeš riadne nárokovať...

    katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

    katkaeli
    Ďakujem za odpoveď.Kde si ju budem nárokovať?Od poisťovni?A ako teraz mám tú FA zaúčtovať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katkaeli Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.Kde si ju budem nárokovať?Od poisťovni?A ako teraz mám tú FA zaúčtovať?
    Dph si uplatníš zo zaúčtovanej faktúry. Oprava bude VOZD.

    katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

    katkaeli
    Tú fa zaplatila vinníkova poisťovňa.A HORNET autosklo my dali Fa s celou sumou aj keď mám zaplatiť len DPH.Keď ju zaúčtujem medzi došle Fa a uhradím len DPH tak my stále bude figurovať,že nieje úplne uhradená.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    katkaeli Pozri príspevok
    Tú fa zaplatila vinníkova poisťovňa.A HORNET autosklo my dali Fa s celou sumou aj keď mám zaplatiť len DPH.Keď ju zaúčtujem medzi došle Fa a uhradím len DPH tak my stále bude figurovať,že nieje úplne uhradená.
    Prečítaj si priložený link v mojom príspevku, (č.2).

    Poistná udalosť a platca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.