Zavrieť

Porady

Akú adresu na faktúru?

Chcem sa opýtať, akú adresu treba uvádzať na dokladoch (vydané faktúry,...), keď miesto podnikania nie je totožné s miestom trvalého pobytu?
Podotýkam, že nie je to tzv.prevádzkareň, ale miesto podnikania- tak to je uvedené aj v živnostenskom liste.
Ďakujem Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Niečo na tom bude. Miesto podnikania podľa ŽL slúži ako korešpondenčná adresa a miesto trvalého pobytu ako adresa pre daňové účely. Prikláňam sa k odpovedi Babenko1.

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    babenko1
    Podľa správnosti... adresa trvalého pobytu a aj miesto podnikania.
    Presne tak ako píše babenko1, ja som sa dokonca na to pýtala aj na DU, kde mi to potvrdili.

    dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

    dada 1
    Olgica
    Sídlo podnikania - čiže v tomto prípade trvalé bydlisko lebo je živnostník.
    Ja dávam na Fa len sídlo firmy je to FO živnostník, nakoľko na trvalej adrese už dávno nebýva ale v Op ju stále má býva v podnájme.Bude to problém pri kontrole z DU .

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    A ako je to v prípade, keď mi dôjde faktúra napr. prvá na adresu uvedenú na živ.liste a iná /od iného dodávateľa/ na adresu prevádzky? Na faktúrach mám správne uvedené IĆO,IČ DPH, len tú adresu máme raz adresu trv.pobytu a inokedy adresu miesta podnikania.

    magnum je offline (nepripojený) magnum

    magnum
    Ak je to to iste mesto tak davam len mesto bez ulice tzn nazov, ICO ..., mesto bez ulice...

    magnum je offline (nepripojený) magnum

    magnum
    ooo tak to nam chodia faktury na adresy ktore vobec nie su na zivnosti (sme na rohu 3 ulic) ale z tohto problemy nerobime uz 15 rokov nam ich uznava DU

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jankaaa
    A ako je to v prípade, keď mi dôjde faktúra napr. prvá na adresu uvedenú na živ.liste a iná /od iného dodávateľa/ na adresu prevádzky? Na faktúrach mám správne uvedené IĆO,IČ DPH, len tú adresu máme raz adresu trv.pobytu a inokedy adresu miesta podnikania.
    Daniari sú hákliví aj na uvádzanie správnej adresy na faktúry. Ak ti nesúhlasí adresa (ktorú máš v živnoliste a nahlásenú aj na daňový úrad pri registrácii) môže byť problém s odpočítaním dane, nakoľko doklad nemá správne náležitosti (sídlo prijímateľa dodaného tovaru alebo služby, resp. miesto podnikania). Doporučujem vyžiadať si od dodávateľa uvádzanie presnej adresy, prípadne aj s doplnením prevádzky, ak je to nutné na doručovanie. Dodávatelia sa často mýlia, ak napríklad sujekt nemá vhodnú pečiatku (t.j. na pečiatke uvádza iba prevádzka).

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Jankaaa
    A ako je to v prípade, keď mi dôjde faktúra napr. prvá na adresu uvedenú na živ.liste a iná /od iného dodávateľa/ na adresu prevádzky? Na faktúrach mám správne uvedené IĆO,IČ DPH, len tú adresu máme raz adresu trv.pobytu a inokedy adresu miesta podnikania.
    V tom pripade sa posiela faktura spat firme, ktora ju vystavila, aby opravila chybne udaje. Niektore firmy maju priamo vo fakture uvedene, ktora adresa je fakturacna a ktora adresa je dodacia - "fakturacna adresa" (sidlo firmy) a tusim sa to vola "konecny prijemca" vo fakturach(tam je adresa prevadzky).

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Ďakujem všetkým. Takýchto faktúr mám strašne veľa. Uf, to ste ma nepotešili. Myslela som si, že ak sú tam uvedené správne IČO+IČ DPH, takže by mi to na DU mohli uznať. Robím účtovníctvo spätne jednej firme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.