Zavrieť

Porady

daňový bonus

Do prac.pomeru k nám nastúpil mladý zamestnanec od 5.11., ktorý predtým nebol zamestnaný (24 r.). Chcela by som vedieť či má nárok na daňový bonus na dieťa, ktoré má s družkou, s ktorou žije v spoloč.domácnosti (doniesol rodný list dieťaťa i čestné prehlásenie, že žijú v spoloč.domácnosti). Jeho mes.mzda je 13500,-Sk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Donda Pozri príspevok
    Do prac.pomeru k nám nastúpil mladý zamestnanec od 5.11., ktorý predtým nebol zamestnaný (24 r.). Chcela by som vedieť či má nárok na daňový bonus na dieťa, ktoré má s družkou, s ktorou žije v spoloč.domácnosti (doniesol rodný list dieťaťa i čestné prehlásenie, že žijú v spoloč.domácnosti). Jeho mes.mzda je 13500,-Sk.
    Áno, má.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Ďakujem! Ešte jeden dotaz, ak je suma daň.bonusu t.j.582,- Sk vyššia ako preddavok na daň 439,- Sk, zamestnávateľ je povinný daň.bonus zamestnancovi vyplatiť, daň.úradu neodvádza nič a rozdiel si uplatní od DÚ koncom štvrťroka. Pochopila som to správne z odb.literatúry?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Donda Pozri príspevok
    Ďakujem! Ešte jeden dotaz, ak je suma daň.bonusu t.j.582,- Sk vyššia ako preddavok na daň 439,- Sk, zamestnávateľ je povinný daň.bonus zamestnancovi vyplatiť, daň.úradu neodvádza nič a rozdiel si uplatní od DÚ koncom štvrťroka. Pochopila som to správne z odb.literatúry?
    Áno. Ale uplatní si to až po skončení štvrťroka, v Prehľade...

    popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

    popoka34
    Aká je presne stanovená výška hrubej mzdy v SK, aby zamestnancovi bol priznaný daňový bonus?

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    popoka34 Pozri príspevok
    Aká je presne stanovená výška hrubej mzdy v SK, aby zamestnancovi bol priznaný daňový bonus?
    Polovica minimálnej mzdy, tz. 4050,- Sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.