Zavrieť

Porady

tovar zo zahraničia

dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu, príde mi došlá faktúra zo zahraničia - z únie - len nemám k nej žiadny prepravný list, treba mi ho pri kontrole, dani z príjme, alebo DPH. ten tovar niekto dovezie cestou, raz je to konateľ, inokedy ho dovezú údržbári z tej firmy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ohľadom DPH k faktúre potrebuješ:
    § 43 Zákona o DPH
    5) Platiteľ je povinný preukázať, že sú splnené podmienky oslobodenia od dane. Platiteľ je povinný preukázať dodanie tovaru do iného členského štátu kópiou faktúry, a
    ...
    b) ak prepravu tovaru vykoná dodávateľ, písomným potvrdením prijatie tovaru odberateľom alebo osobou ním poverenou,
    c) ak prepravu tovaru vykoná odberateľ, písomným vyhlásením odberateľa alebo ním poverenej osoby, že tovar prepravil do iného členského štátu,
    d) inými dokladmi ako napr, zmluvou o dodaní tovaru, dodacím listom, dokladom o priajtí zálohy za tovar

    mojik je offline (nepripojený) mojik

    mojik
    zle som formulovala otázku, lebo som pozerala par. 43 a tej sa týka tovaru z tuzemska do zahraničia. moja otázka je: dostaneme faktúru zo zahraničia za tovar ktorý sme si doviezli my, alebo si dovezú opravári materiál na údržbu. Faktúru nám pošlú len za tovar, alebo za ten materiál, ja to samozdaním, ale na základe čoho si môžem daň uplatniť, keď nemám prepravný list. moc ďakujem

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ak si tovar dovezieš sama:
    Ty ten tovar predsa i fyzicky máš, používaš ho ďalej na firemné účely, prepravila si si ho sama, tak prepravný list nemáš odkiaľ nabrať, napíš vyhlásenie, že si tovar prepravila na územie SR a pošli ho i dodávateľovi.

    Ak ti tovar (vlastne materiál) dovezú opravári, ktorí ti niečo opravia, tak určite máš okrem faktúry napr. zmluvu, objednávku, dodací list, alebo preberací protokol k prebratému materiálu a opravám.

    mojik je offline (nepripojený) mojik

    mojik
    takže podľa toho že si tovar doveziem sama: ja doklad nepotrebujem, len dodávateľ.
    no a ten materiál čo si doviezli opravári, to nám poslali z materskej firmy opravárov, platili sme len ten materiál na opravu, bolo to len na základe telefonátu, teraz neviem čo k tomuto priložiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.