Zavrieť

Porady

Valutová pokladnica

Prosím Vás, živnostník /JU/ nakupoval tovar z Poľska a platil v hotovosti v zlotých a eurách. Je veľká chyba, keď som mu neviedla valutovú pokladnicu, ale v tuzemskej pokladnici v deň platenia som mu prerátala cudziu menu kurzom z NBS.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    valutovú pokladnicu musíš viesť aj na EUR aj na poľské zloté. doporučujem ti ju urobiť v exceli. ja ju robím ručne a je to pracnejšie. prepočítaš si tam menu kurzom, urobíš si príjem i výdaj v cudzej mene, príjem i výdaj prepočítaný na Sk, vyčísliš si zostatok v cudzej mene i zostatok v Sk. na konci účt. obdobia vyčísliš kurzový rozdiel.
    ak si to doteraz nerobila, dorob to dodatočne. taktiež PPD a VPD budú samostane číslované.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Súhlasím s tým, že valutovú pokladnu treba viesť.
    Predpokladám však, že len mizivé percento účtovníkov vedie účtovníctvo ručne. Všetky účtovné sw by mali mať valutovú pokladnu už len z toho dôvodu, že pohyby v nej sú aj pohybmi v penažnom denníku. Preto nevidím dôvod robiť valutovú pokladu zvlášť v exeli.

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    nehovorila som, že vediem účtovníctvo ručne... mám sw za mil.Sk ale proste som len doporučila, lebo mne sa VP tak lepšie robí. nemyslím,že Beatrice nakupuje vo valutách pravideľne. tak i u nás sú pohyby max. 20x/rok. ono je to na nej, ako si ju viesť bude (tak, ako jej bude lepšie vyhovovať) ale to nemení nič na skutočnosti, že ju viesť musí.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ekopo, máš pravdu, účtovné softvéry majú valutovú pokladňu. Napriek tomu som zástanca vedenia pokladničných kníh aj ručne (napr. aj v exceli), mimo účtovníctva. Ak sa pokladničná kniha vyhotoví následne (zo softvéru), po zaúčtovaní dokladov, chybička sa ťažko hľadá.
    Naposledy upravil Rozalka : 07.12.08 at 13:06

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.