Zavrieť

Porady

A alebo B alebo C - a prečo?

Aký budete mať tohtoročné vianoce doma stromček?

A - u m e l ý

B - ž i v ý , kúpeny na trhu /posledný krát za Sk./

C - ž i v ý , klasický,vyrúbaný na "čierno" v blízkom lesíku
Usporiadat
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

A - lebo je krajší, súmernejší, vydrží dlho:-)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

D - vlastný, "večne" živý, pestovaný v kvetináči
0 0
sassi sassi

sassi je offline (nepripojený) sassi

Človiečik s bežnými starosťami a radosťami ...viac
A - už 5 rok. Predtým sme mali VŽDY živú borovicu. Posledná bola nádherná košatá, voňavá a.... celé sviatky som čistila novučičký koberec od kvapkajúcej živice!!!
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Paula Pozri príspevok
D - vlastný, "večne" živý, pestovaný v kvetináči
Toto je podľa mňa úplne najlepší nápad.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

A - už veľa rokov. Vo váze budem mať vetvičky s kvetinami. Živé stromčeky nech si plnia svoju úlohu v prírode.
Naposledy upravil jozka56 : 03.12.08 at 10:30
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A - už asi 4. rok, živé u nás predávajú, ale nie sú veľmi pekné.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
A - už pár rokov a vo váze živé vetvičky. Práve dnes som sa pozastavila nad tým, že priviezli smrek na sídlisko a zakopali ho hneď vedľa troch živých, ktoré tam rastú...ako keby nemohli ozdobiť jeden z tých živých.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
A - už veľmi veľa rokov (stále ten istý). I keď mi moje dospelé deti hovoria, aby som si už konečne kúpila nový stromček, akosi sa s týmto "starým neviem" rozlúčiť. Mám naň už ozdoby (aj staré, aj každý rok dokupované nové). Stromček stále drží a bodaj by ešte vydržal. Myslím si, že Vianoce sú predsa len o niečom inom ako o stromčeku, i keď si bez neho tieto sviatky neviem predstaviť.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
A - umelý. Nebudem ničiť prírodu len pre to, aby som po troch týždňoch stromček oprela o smeťák.
Umelý máme už dobrých 15 rokov, medzitým sme zmenili model.
Môj súkromný názor je, že aj keď sú v dome malé deti, tým je to tak šum a fuk, či je stromček umelý alebo živý.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

A
Ale nie je dôležité, či je stromček pekný, ale čo je pod ním... tedááá.. s akou láskou je pripravený
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

A .... už piaty rok a vo vázičke živé vetvičky.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

B- živý, kúpený na trhu alebo v markete. Každý rok takto kupujeme a ako som si včera prečítala názor Greenpeace tak je to vraj aj najekologickejšie. Výroba umelého stromčeka stojí oveľa viac ako zasadenie živého určeného na tieto sviatky. Jeho zber po sviatkoch a nasledne jeho rozsekanie na nejaku biomasu či nejako tak to bolo zdôvodnené je ekologickejšie, lebo sa opäť vráti do prírody, ako zničenie umelého stromčeka, ktorý nikdy nieje doživotnou investíciou. Takže aj keď som minulý rok zaplatila 1200 sk tak ostávam zástankyňou živého stromčeka.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Vidím, že prevláda A.

Ja tiež som A a už pekných pár, hádam 25 rokov?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

B

Dlhé roky sme mávali umelý (byt a ÚK)
Po presťahovaní na dedinu si užívame živý, voňavý, kúpený v záhradníctve.
Živý stromček mi k dedine viacej pristane
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
B- každý rok. Dnes sa už dá za nepatrnú cenu kúpiť krásny živý stromček, ale páčia sa mi aj umelé stromčeky.
teraz ma napadlo, že zvykneme mať stále vysoký stromček až po strop a asi pred piatimi rokmi sa môj manžel neskoro spamätal, takže sa nám ušiel už len malý stromček - asi 1,5 m. Môj trinásťročný syn keď ho uvidel, začal plakať. Odvtedy máme stále veľký stromček a milo nato spomíname.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

AlaNR Pozri príspevok
A - umelý. Nebudem ničiť prírodu len pre to, aby som po troch týždňoch stromček oprela o smeťák.
Umelý máme už dobrých 15 rokov, medzitým sme zmenili model.
Môj súkromný názor je, že aj keď sú v dome malé deti, tým je to tak šum a fuk, či je stromček umelý alebo živý.
Dovolím si nesúhlasiť, lebo my sme mali stále živý stromček a tohto roku som deťom povedala, že bude umelý /vybrala som sa kvôli nemu do Poľska/ a moja najstaršia dcéra, ktorá študuje na vysokej škole /22. r./ mi povedala, že to ani radšej nechce vianoce, lebo ona potrebuje cítiť vôňu vianoc a zbierať opadané ihličie a ďalší mladí sa k nej pripojili /18r., 15.r/, tak sme s manželom urobili kompromis a budeme mať položivý. Dostali sme kovovú konštrukciu, do ktorej sa zapichujú živé vetvičky. Dúfam, že bude tiež opadávať.... Deti si pamätajú vôňu "detstva"....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A - roky sme mali a aj tento rok budeme mať umelý stromček, ale k nemu ešte ozdobíme aj stromček typu D - tzv. doma pestovaný v strede dvora.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
B-živý, a už nám "donesla Ježiška " .
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
A, lebo ja ani rezane kvety neznasam zive vo vaze, nech si vsetko rastie tam, kde ma korene.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

A
Keď som bola malá, mávali sme borovicu. Potom sme ju po Vianociach vyhodili von oknom Umelý je nádherný, len je s ním viac práce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať