Zavrieť

Porady

pásový dopravník - ako zaúčtovať

Dobrý deň, chcem sa poradiť:
Prišla mi faktúra za závitovkový dopravník, ktorý nám vyrobili na zákaziku k nášmu kotlu, dopravujeme ním piliny do kotla, ktorým kúrime.
Kotol je zaúčtovaný v majetku, starý dopravník sa "poškodil" a tak sa dal vyrobiť nový, neviem či to zaúčtovať priamo na účet 511, alebo si nejakým interným dokladom doúčtovať prácu kotolníka na jeho sprevádkovanie a
aktivovať to, veď podľa mňa sa sám nezaloží.
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ak v podladoch na výpočet miezd uvádzate presne za čo kotolník dostáva mzdu, tak v tomto prípade je nutná aktivácia.

    krajanová je offline (nepripojený) krajanová

    krajanová
    nie dostáva len mzdu za odpracované hodiny, len ma to tak napadlo, že keď ho mám vymeniť niekto to musí urobiť.
    Poraďte mi prosím, ako to najjednoduhšie zaúčtovať aby to bolo OK
    mám fa za dopravník ZD: 29760 + DPH: 5654

    krajanová je offline (nepripojený) krajanová

    krajanová
    krajanová Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa poradiť:
    Prišla mi faktúra za závitovkový dopravník, ktorý nám vyrobili na zákaziku k nášmu kotlu, dopravujeme ním piliny do kotla, ktorým kúrime.
    Kotol je zaúčtovaný v majetku, starý dopravník sa "poškodil" a tak sa dal vyrobiť nový, neviem či to zaúčtovať priamo na účet 511, alebo si nejakým interným dokladom doúčtovať prácu kotolníka na jeho sprevádkovanie a
    aktivovať to, veď podľa mňa sa sám nezaloží.
    Vopred ďakujem
    Ten starý dopravník bol súčasť kotla a čo keby som tento nový dopravník dala ako drobný majetok - do 30 000,- Sk a evidovala len v operatívnej evidencii
    Mohlo by to prejsť?

    krajanová je offline (nepripojený) krajanová

    krajanová
    Ester plus Pozri príspevok
    Čiže pôvodne si mala kotol a dopravník v jednej vstupnej cene v HIM?
    nie je zaradený iba kotol dopravník vymysleli na ľahšiu manipuláciu dopravy pilín do kotla, ale môže slúžiť aj samostatne na prepravu napr. sute pri rekonštrukcii budovy - aby sme to nemuseli vynášať ručne, teda by mohol byť teoreticky samostatne pozužiteľný.
    Chcem sa týmto vyhnúť tomu aby to išlo do technického zhodnotenia, teda, aby sa to dalo legálne do nákladov

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    krajanová Pozri príspevok
    nie je zaradený iba kotol dopravník vymysleli na ľahšiu manipuláciu dopravy pilín do kotla, ale môže slúžiť aj samostatne na prepravu napr. sute pri rekonštrukcii budovy - aby sme to nemuseli vynášať ručne, teda by mohol byť teoreticky samostatne pozužiteľný.
    Chcem sa týmto vyhnúť tomu aby to išlo do technického zhodnotenia, teda, aby sa to dalo legálne do nákladov
    Tak to môžeš dať do nákladov ako samostnanú hnuteľnú vec. Ale aj kedy išlo o technické zhodnotenie kotla, tak ak je zhodnotenie do 30 tis. tak je to tiež náklad, t.j. nestáva sa súčasťou vstupnej ceny kotla.

    pásový dopravník - ako zaúčtovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.