Zavrieť

Porady

Dlhodobý majetok budova - lízing - prenájom

Zdravím Vás!
Potrebujem poradiť, - zrejme to bude trochu komplikované - dúfam, že sa mi to podarí vysvetliť:

Naša eseročka - platca dph si kupuje budovu+ pozemok.

Nakoľko nemáme dosť financií, celý kúpený majetok predávame ďalej lízingovej spoločnosti a zároveň uzatvárame lízingovú zmluvu na ten istý majetok./zrejme na 12 rokov/

V budove je veľa priestorov na prenájom - niektoré miestnosti prenajímame automaticky ďalej - / vecné bremeno/.

Určite budem mať veľa otázok, zatiaľ potrebujem vedieť, či je to ok, že budovu nebudeme vlastniť a budeme uzatvárať zmluvy na prenájom priestorov. Na čo si mám dávať pozor, napr. pri uzatváraní zmlúv. Čo všetko by som si mala preštudovať...

Ďakujem za pomoc.
Laura
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak predávate leas. spoločnosti tento majetok, ide o spatný leasing.
    S leasingovkou uzatvárate zmluvu, kt. si musíte prejsť slovo po slove niekoľkokrát a zistiť, či náhou neobsahuje klauzulu, že tento prenajatý majetok:
    - je možné dať do podnájmu
    - resp. nie je možné dať do podnájmu

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Zatiaľ ďakujem, lízingová zmluva ešte nie je uzavretá - máme právnika - dúfam, že to bude v zmluve ošetrené...

    Dlhodobý majetok budova - lízing - prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.