Zavrieť

Porady

Exekučné zrážky - agentúrne zamestnávanie

prosím o radu. Dopočula som sa, že agentúra dočasného zamestnávania nie je povinná vykonávať exekučné zrážky zo mzdy zamestnanca. Neviem na ktorý § ktorého zákona sa pozrieť, aby som si to overila.
Ak s takýmto prípadom máte skúsenosti, napíšte mi prosím ako postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

    Katka91
    No neviem, veľmi sa mi to nezdá. Podľa mňa, ak aj ide o dočasné zamestnanie, ale agentúra je platiteľom mzdy a iných príjmov, zrážky na základe exekučného príkazu vykonávať musí.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Kedysi platilo, že agentúra v zmysle zákona o službách zamestnanosti č. 5/2004 Z.z. §31 ods.2 nesmela vykonávať zrážky zo mzdy dočasného zamestnanca.

    Presná citácia zákona:

    (2) Agentúra dočasného zamestnávania nesmie vykonávať
    zrážky zo mzdy dočasného zamestnanca s výnimkou
    zrážok podľa osobitného predpisu.36)

    Ale vyzerá, že to bolo zrušené.
    Naposledy upravil tuta : 05.12.08 at 08:16

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    tuta Pozri príspevok
    Kedysi platilo, že agentúra v zmysle zákona o službách zamestnanosti č. 5/2004 Z.z. §31 ods.2 nesmela vykonávať zrážky zo mzdy dočasného zamestnanca.
    (Ale vyzerá, že to bolo zrušené.
    Kde zistím, či to ešte platí ? Volala som 4 exekútorom, ale ani jeden mi nevedel povedať, ako postupovať.

    Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

    Katka91
    EkoMax Pozri príspevok
    Kde zistím, či to ešte platí ? Volala som 4 exekútorom, ale ani jeden mi nevedel povedať, ako postupovať.
    Pozerala som na www.iura.sk aktuálne znenie zákona, ale v tom par. 31, ods. 2 je už niečo celkom iné, takže zrejme to bude naozaj zrušené. A v Exekučnom poriadku som niečo takéto tiež nenašla. Pracovala som na exek. úrade, ale tiež si nepamätám, že by sme sa tam s niečím takýmto stretli. Skús si ešte prejsť ten zákon 5/2004.

    Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

    Katka91
    Katka91 Pozri príspevok
    Pozerala som na www.iura.sk aktuálne znenie zákona, ale v tom par. 31, ods. 2 je už niečo celkom iné, takže zrejme to bude naozaj zrušené. A v Exekučnom poriadku som niečo takéto tiež nenašla. Pracovala som na exek. úrade, ale tiež si nepamätám, že by sme sa tam s niečím takýmto stretli. Skús si ešte prejsť ten zákon 5/2004.
    Nedá mi to pokoj, pozerala som ešte raz ten zákon a našla som par. 62, ods. 5, ktorý znie: "(5) Zamestnávateľ nesmie vykonávať akékoľvek zrážky zo mzdy alebo inej odmeny poskytovanej zamestnancovi za vykonanú prácu v súvislosti s jeho prijatím do zamestnania a vykonávať akékoľvek zrážky zo mzdy alebo inej odmeny poskytovanej zamestnancovi za vykonanú prácu v súvislosti so sprostredkovaním zamestnania v prospech osoby, ktorá sprostredkovala zamestnanie."
    Ja teda neviem, je to tak dosť krkolomne napísané, ale podľa mňa sa tam hovorí o zrážkach zo mzdy, ktoré súvisia s prijatím zamestnanca v prospech osoby, ktorá sprostredkovala zamestnanie, teda nejedná sa o exekučné zrážky. Ale je to môj názor, bolo by fajn, keby sa niekto k tomu ešte vyjadril, nerada by som ti poradila zle Každopádne, ak sa dozvieš niečo nové, napíš, celkom ma to zaujíma.

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Zatiaľ som nič nezistila, ale po telefonických hovoroch s exekútormi som im zaslala vyjadrenie aj s prefotenou časťou zákona 5/2004 § 31 ods. 2 kde sa o tom hovorí. Počkám čo mi odpíšu. A určite dám vedieť.

    maux je offline (nepripojený) maux

    maux
    EkoMax Pozri príspevok
    Kde zistím, či to ešte platí ? Volala som 4 exekútorom, ale ani jeden mi nevedel povedať, ako postupovať.
    Uz je to zrusene asi tri alebo styri roky. na 100%. Je potrebne zrazat ako normalnemu zamestnancovi.

    Jana26 je offline (nepripojený) Jana26

    Jana26
    Ja pracujem v aagentúre dočasneho zamestnávania a exekučné zrážky účtovníčka normálne zráža podľa exekučného príkazu.na výplatnej páske napíše exekúcia a strhne mu sumu ktorú prišla od exekútora.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.