Zavrieť

Porady

Cestovanie s vakcínou

Ahojte všetci ! Mám taký špecifický problém. Môj syn vo februári nastúpi na námornú loď. Má so sebou zobrať poslednú dávku vakcíny proti hepatitíde A a B. Údajne tú vakcínu treba skladovať pri teplote + 7 stupňoch. Vie mi niekto poradiť ako by som to mala vyriešiť ? Existuje na prepravu takýchto vecí niečo čo by držalo teplotu ? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Olinka1 Pozri príspevok
    Ahojte všetci ! Mám taký špecifický problém. Môj syn vo februári nastúpi na námornú loď. Má so sebou zobrať poslednú dávku vakcíny proti hepatitíde A a B. Údajne tú vakcínu treba skladovať pri teplote + 7 stupňoch. Vie mi niekto poradiť ako by som to mala vyriešiť ? Existuje na prepravu takýchto vecí niečo čo by držalo teplotu ? Vopred ďakujem.
    Ak bude mať na lodi k dispozícii zástrčku (220 V alebo aspoň 12 V) tak môže zobrať so sebou prenosnú autochladničkou so samostatným chladením. Neviem o ničom, čo by dlhodobo držalo chladné prostredie bez napájania.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Olinka1 Pozri príspevok
    Lenže on letí do Osaky a potrebujeme to niečo po ceste
    Tak jedná sa o loď alebo o cestu lietadlom? Dokedy bude tú vakcínu držať v chlade? Resp. ako dlho potrebuje uchovať chlad? Počas letu? V Osake už bude mať k dispozícii chladničku? Alebo potrebujde niečo aj na obdobie jan. - február?

    AK to potrebuje len na krátko (24-48 hodín) teda počas letu, tak by sa dalo urobiť tak, že si kúpi 2 malé freez packy, zoženie polystyrén hrubý aspoň 7 cm. Z polystyrému by som vyrezal 2 obdĺžniky o niečo väčšie ako tie freez packy, do nich by som vyhĺbil otvor na veľkosť toho freez packu. Tesne prd cestou by som dal schladiť tie chladiče a dal by som ich do tých polystyrénových krabíc spolu s vakcínou a dobre by som to zalepil. Taký balíček si udrži naakumulovaný chlad určite aj 2 dni, len to bude trochu väčšie - cca asi ako krabica od topánok.

    Prípadne doma si to ešte môže odksúšať, ako dlho to bude držať chlad.

    Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

    Olinka1
    No jedná sa o let lietadlom a v Osake nastúpi na loď. Dúfam, že na lodi už bude dajaká chladnička kde to budú môcť držať, kým to nebude potrebovať. Inak ďakujem za nápad

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Kombinovaná vakcína proti hepatitíde A a B sa podáva v troch dávkach, v schéme 0 1 6 mesiacov. Rozdiel niekoľkých týždňov nie je rozhodujúci. Neviem síce, kedy mu vychádza šiesty mesiac, ale skôr by som sa dal zaočkovať tesne pred cestou.

    Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

    Olinka1
    Áno, my to vieme, lenže najskôr musí dostať injekciu proti tropickej horúčke na klinike cudzokrajných chorôb, to bude budúci týždeň, potom mesiac nemôže dostať nič ani antibiotiká brať. Potom v januári môže dostať prvú dávku proti hepatitíde a vo februári druhú a 22. februára už cestuje, takže v každom prípade to musí zobrať so sebou

    Cestovanie s vakcínou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.