Zavrieť

Porady

Vyradenie hmot.majetku

V r.1998 sme na budove robili technic.zhodnoteni-plynofykácia.Teraz sa nám kotol pokazil a potrebujeme ho vyradiť.Lenže on má ešte zostatkovú cenu. Kde mám zaúčtovať zostat.cenu?Niekto hovorí,že na 549-Škody a ako pripočítateľ.položka a niekto na 551.Účtovne budovu odpisujeme 40 r.a daňo-
vo 20r.Poraďte kto viete, dík!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Aprilia Pozri príspevok
    V r.1998 sme na budove robili technic.zhodnoteni-plynofykácia.Teraz sa nám kotol pokazil a potrebujeme ho vyradiť.Lenže on má ešte zostatkovú cenu. Kde mám zaúčtovať zostat.cenu?Niekto hovorí,že na 549-Škody a ako pripočítateľ.položka a niekto na 551.Účtovne budovu odpisujeme 40 r.a daňo-
    vo 20r.Poraďte kto viete, dík!
    Ak budeš účtovať podľa toho, čo niekto hovorí,/pri čítaní ma nadvihlo na stoličke/ tak to môžeš zaúčtovať hoci aj na bankové úvery. Ak účtuješ ako samostatný účtovník podľa príslušných predpisov, teda minimálne Postupov..., tak to pokojne zaúčtuješ na 551.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Keď ste účtovali o technickom zhodnotení, teda ste navýšili hodnotu budovy, ako chcete kotol vyradzovať? Budete robiť čiastočnú likvidáciu? A ako budete účtovať o kúpe nového kotla? Podľa mňa by ste mali účtovať o oprave (výmena kotla).

    Vyradenie hmot.majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.