Zavrieť

Porady

prechod na sro-problém s platbami

Ahojte, idem priamo k veci. Postúpili sme lízingy na našu sro-čku, splátky za október, sme mali zaplatiť už v sro-čke, ale uhradili sme ich z účtu FO, lebo na sro-čke beztak neboli žiadne peniaze. Čo teraz??? Mám vyhotoviť dohodu o uznaní záväzku s tým, že tam napíšem že sro-čka dlhuje peniaze FO a splatí ich dovtedy a dovtedy??? Faktúry zaúčtujem tak ako prišli už na sro-čku a potom ich uhradím tým dátumom keď si vysporiadam záväzok voči FO??? Alebo to mám spraviť radšej fiktívne a mám si zaúčtovať úhrady faktúr cez pokladňu už tým dátumom kedy boli peniaze prevedené na lízingovku???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Nechcem byť netrpezlivá ale fakt nikto nevie? Ja by som tam dala dátum kedy to skutočne uhradím tej FO, ktorá to za mňa zaplatila -nezaúčtovala by som úhradu faktúr v sro-čke dátumom kedy to tá FO za mňa uhradila. Uvažujem správne?

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    je tu niekto???? neviem či som zle položila otázku, alebo či nevie nikto odpovedať -ale to asi nie že?

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    No asi to tu občas funguje aj takto napíš si a aj poraď si . Ale ak by to niekoho zaujímalo a mal podobný problém, tak takto mi to poradila daňová poradkyna: Uhradila som z účtu FO 9.10. peniaze za lízingové splátky za sro-čku, vystavila som týmto dňom dohodu o uznaní záväzku, v ktorom sa sro-čka zaviazala splatiť tieto peniaze do konca mesiaca FO, zároveň som zaúčtovala v sro-čke všetky záväzky faktúr ako 321/325 -takže mi zanikol záväzok voči lízingovke a vznikol voči FO a keď sro-čka napríklad 30.10. uhradí FO tak 325/211 a bude to... aspoň dúfam

    prechod na sro-problém s platbami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.