Zavrieť

Porady

Chladiaca podložka pod NB.

Uvažujem nad kúpou chladiacej podložky pod notebook.
Niečo takéto: http://www.euronakup.sk/?Mode=Sti&StiId=16432
Máte s tým niekto skúsenosti, vedeli by ste poradiť? Pomáha to? Na čo sa zamerať pri kúpe?
Ďakujem za odpovede
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

arizona Pozri príspevok
Uvažujem nad kúpou chladiacej podložky pod notebook.
Niečo takéto: http://www.euronakup.sk/?Mode=Sti&StiId=16432
Máte s tým niekto skúsenosti, vedeli by ste poradiť? Pomáha to? Na čo sa zamerať pri kúpe?
Ďakujem za odpovede
Asi som , ale prehrievanie notebooku HP som vyriešila tým, že som v papiernictve kupila 4 gumy na gumovanie a na stole som ho postavila na tieto gumy. Okamžité zlepšie prehrievania o 100% - dovtedy sa pc bez vystrahy vypinal.
A v dalsom sme hladali NB, ktory ma odvetrávanie smerom hore a nie do stola.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dáša, dík za tip.Ale ja mám stolík s PC blízko kozubu,kde je dosť teplo,nielen z NB...takže skôr tú podložku..

Neporadí nik?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ja to riešim obyčajnou plastovou doskou na krájanie - 150 Sk. Mám ho na nohách a nemám kozub.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Tá podložka iba zbytočne žerie šťavu z kompu. Ďalší skvelý USB vynález. Tie gumy sú ozaj lepší nápad, keď už nič iné.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Môj syn si podobnú podložku zakúpil v krajine kde je bežná denná teplota nad 5O stupňov, podľa jeho vyjadrení je to super vecička.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Tá podložka iba zbytočne žerie šťavu z kompu.
Tomu nerozumiem.

//Tie gumy sú ozaj lepší nápad, keď už nič iné.
S tým súhlasím, ale daj si gumy na nohy a to ešte po uhlom asi 45 stupňov (sedím na posteli a nohy mám pokrčené)

Mne to riešenie vyhovuje. NB sa mi neprehriava (ani neprehrieval), ale nezablokujem mu vetranie. Záťaž CPU je nízka.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

sthruska Pozri príspevok
//Tá podložka iba zbytočne žerie šťavu z kompu.
Tomu nerozumiem.

//Tie gumy sú ozaj lepší nápad, keď už nič iné.
S tým súhlasím, ale daj si gumy na nohy a to ešte po uhlom asi 45 stupňov (sedím na posteli a nohy mám pokrčené)

Mne to riešenie vyhovuje. NB sa mi neprehriava (ani neprehrieval), ale nezablokujem mu vetranie. Záťaž CPU je nízka.
Sthruska aku mas prosim ta podlozka?ja prave nejaku pozeram ako darcek k vianociam,tak zhŕňam info.Dik
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

ja mám takúto podložku . Som s ňou spokojná
0 0
eloelic eloelic

eloelic je offline (nepripojený) eloelic

Nemam notebook ani podlozku Urcite, ked sa to vyraba, je to na to urcene, aby to tomu NB len pomohlo.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

betyna8, nemám podložku. Ako som písal vyššie je to obyčajná plastová doska na krájanie (lopár).
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

sthruska Pozri príspevok
betyna8, nemám podložku. Ako som písal vyššie je to obyčajná plastová doska na krájanie (lopár).
No vidis,ako nepozorne citam.Dakujem za odpoved.
0 0
eloelic eloelic

eloelic je offline (nepripojený) eloelic

Ze lopar
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Presne podľa krátkeho slovníka slovenského jazyka. Citujem:

lopár
doska na krájanie, miesenie;
lopárik -a m. zdrob.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

sthruska Pozri príspevok
Ja to riešim obyčajnou plastovou doskou na krájanie - 150 Sk. Mám ho na nohách a nemám kozub.
Takú plast.dosku na krájanie mám...

Ale nechápem, aký je rozdiel medzi tým, ked mám NB položený na stole alebo na tej doskeAký to má význam?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

V tom, že stôl si na nohy nepoložím
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

sthruska Pozri príspevok
V tom, že stôl si na nohy nepoložím
to je sice pravda,aj my to zatial tak riesime,ale chladiaca podlozka ma troska iny vyznam
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

sthruska Pozri príspevok
betyna8, nemám podložku. Ako som písal vyššie je to obyčajná plastová doska na krájanie (lopár).
sthruska Pozri príspevok
Presne podľa krátkeho slovníka slovenského jazyka. Citujem:

lopár
doska na krájanie, miesenie;
lopárik -a m. zdrob.
sthruska Pozri príspevok
V tom, že stôl si na nohy nepoložím
Ja som prosila o názor na CHLADIACU podložku pod NB.
Pokiaľ nevieš poradiť, prosím zdrž sa...

Lopárikové témy by uvítali skôr v nejakej téme recepty, domácnosť a pod.

Ďakujem za pochopenie
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Arizona,my sme vybrali takúto http://www.ediscomp.sk/produkt/ZALMAN-ZM-NC1000-BLACK/, čítala som viacero recenzii a bola chvaáena.Včera som objednala a v pondelok ju mám,tak sa tešim,že ňou budem môcť potesiť pod stromčekom...
0 0
japec japec

japec je offline (nepripojený) japec

arizona Pozri príspevok
Ja som prosila o názor na CHLADIACU podložku pod NB. Pokiaľ nevieš poradiť, prosím zdrž sa... Lopárikové témy by uvítali skôr v nejakej téme recepty, domácnosť a pod. Ďakujem za pochopenie
arizona, ked si dokazala ocenit perlu: "Nemam notebook ani podlozku. Urcite, ked sa to vyraba, je to na to urcene, aby to tomu NB len pomohlo", tak nemyslim, ze loparikovy tip je mimo temu, aj ked to nie je riesenie vhodne pre teba.

Na porade ludia castokrat nezadavaju nove temy lebo sa dozvedia uzitocne z existujucich. A tu loparikovy tip moze pomoct tym, ktori sa cuduju, ze im mrzne system, ked maju NB na kolenach a nevedomky stehnom zakrývajú vetraciu mriezku s vyfukom ventilatora. Takze riesenia ako gumy pod NB alebo loparik tiez plnia funkciu na dosiahnutie vzduchovej medzery nevyhnutnej na vyfukovanie tepleho vzduchu z NB zo spodu. Podlozka je takmer to iste, len rozsirena o nutený obeh dalsimi ventilátormi.

Dcere som napr. nanutil podkladat v posteli pod NB velke knihy v tvrdom obale /atlas,encyklopedie/ co je lepsie pre stabilitu OS a zivotnost NB ako ako ked ho zvykla mat polozeny na perine. Tak ma, prosim, za tento tip neodkaz do sekcie literatura. Koncim heslom: "Kde nepomoze loparik je treba podlozku".
0 0
psychofemale psychofemale

psychofemale je offline (nepripojený) psychofemale

moja chladiaca podlozka mi staci, tie napajane dost hucia... teplotu NB to urcite znizilo, dokonca ked sa jej dotknem uz nie je tuha ale tekuta... celkom doporucujem: Thermaltake R150N02 IXOFT Fanless NTB Cooler - Chladící podložka pod notebook a link: alza.sk/SK/chladici-podlozka-pod-notebook-thermaltake-ixoft-d76152.htm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať