Zavrieť

Porady

Digitálny fotoaparát

Želám krásny piatok a po ňom ešte krajší weekend. Viem, že niekde na porade som sa s tým už stretla,(bol tam prilepený krásny havino - obrovský), ale neviem to teraz nájsť. Na skúsených fotorepor´érov mám jednu otázočku. Keď nafotím na digitál a potom to prenesiem do PC, obrázky majú neskutočnú veľkosť. Aby som videla celý záber tak to posúvam hore-dole, doľava-doprava. Čo s tým treba urobiť, aby ten záber korešpondoval s monitorom.
Naposledy upravil baranovicova : 27.05.05 at 07:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rabek je offline (nepripojený) rabek

    Informacne technologie :-) rabek
    Je potrebne na danej fotke zmenit velkost. a samozrejme aj velkos suboru. Dalej fotenie sa da nastavit s nizsim rozlissenim, takze aj fotky su mensie:-)
    Dobry freeware je napr.: Imager Enhancer 1.4 ( da sa stiahnut napr. z www.slunecnice.cz )

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    nó...treba zmeniť veľkosť , pixely, percentá.....
    napr. v programe ACDSEE..je niečo také ako RESIZE ..a tam sa dajú zmeniť vyššie uvedené veci

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    okopíruj to do Wordu a tam potom s tým pracuj cez funkciu "format picture"
    aby Ti ostali zachované parametre fotky - teda pomery - zmenšuj či zväčšuj to cez uhlopriečku...

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    vyriešený = vymazala som fotku jednu nepodarenú...(:

    Martinka99 je offline (nepripojený) Martinka99

    Martinka99
    lenkak
    Záleží aj na tom aký program sa používa na prezeranie obrázkov.
    Súhlasím, ja napríklad používam taký zakládný - prehliadač obrázkov a faxov a nemusím meniť žiadne nastavenia. Napr. voľakedy mi otváralo fotky v Irfanview a tam je potrebné meniť veľkosť, ako bolo spomenuté.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Veľmi dobrý prehliadač fotiek je Xnwiev, je v slovenčine a je freeware!!, dá sa tam robiť s fotkami veľa dobrých vecí.
    doma098.gif  

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    ale na tom sa neajú upraviť rozmery, farby sýtosť a p. Doporučujem Irfanview, Xn view, Adobe photoshop, alebo zonerphoto studio, ale ten nie je free.

    ondrej2 je offline (nepripojený) ondrej2

    ondrej2
    Ja som to pochopil tak, že Zuziana nechce meniť formát obrázku, rozlíšenie, ale zobrazovanie na monitore. To je niečo iné. Treba nastaviť v prehliadači, aby sa obrázok prispôsoboval rozmeru obrazovky a hotovo. V Irfane je takýchto nastavení veľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.