Zavrieť

Porady

vystavenie faktury r.2009, ZP r.2008

ahojte, chcem sa ubezpecit, nastane pripad, ze dodam tovar odberatelovi, datum zdanitelneho plnenia bude 31.12.08, k tomu budem vystavovat fakturu napr. 2.1.09, vtedy uz bude faktura pre konecneho spotrebitela vyzerat opacne ako teraz, tzn. vsetko v eurach a suma k uhrade v SKK? lebo je to vlastne vystavene v case kedy je uz zavedene euro... Je to spravne? Alebo kedze zdanitelne plnenie je v obdobi, kedy nie je euro, tak vystavim fakturu ako teraz, zaciatok decembra...? dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Faktúra vystavená v roku 2009, ale s dátumom zdaniteľného plnenia sa vystavuje v slovenských korunách a aj v mene euro. Patrí do roka 2008 a uvedie sa daňovom priznaní za IV.Q.2008 alebo 12/2008 .

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    podla usmernenia co mi prislo z DU tak zaklad dane aj vyska dane bude zobrazena v sk aj v eurach..konecna suma bude v SKK prepocitana na EUR..toto plati ak bola platba dohodnuta v skk

    ak bola platba dohodnuta v eur, tak udaje sa uvadzaju v eur

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Postup je vysvetlený v priloženom materiále (zo stránky www.drsr.sk)

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    poisonkatka Pozri príspevok
    podla usmernenia co mi prislo z DU tak zaklad dane aj vyska dane bude zobrazena v sk aj v eurach..konecna suma bude v SKK prepocitana na EUR..toto plati ak bola platba dohodnuta v skk

    ak bola platba dohodnuta v eur, tak udaje sa uvadzaju v eur

    To usmernenie z DU Vráble posielali alebo ste si to vyžiadali?

    Dafninka je offline (nepripojený) Dafninka

    Dafninka
    to ako myslis v Eurach? Na fakture uvedies zaklad dane, DPH a konecnu sumu tak v SKK ako aj EUR. Alebo iba konecnu sumu prepocitas na EUR?

    Ja som oslovila . Kohutikovu, kt. mi napisala, ze ak sa uctovny pripad tykak do roku 2008, tak fakturu vystavujem v SKK s dualnym zobrazenim na EUR, aj v priprade, ze fakturu vystavujem v roku 2009.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Dafninka Pozri príspevok
    to ako myslis v Eurach? Na fakture uvedies zaklad dane, DPH a konecnu sumu tak v SKK ako aj EUR. Alebo iba konecnu sumu prepocitas na EUR?

    Ja som oslovila . Kohutikovu, kt. mi napisala, ze ak sa uctovny pripad tykak do roku 2008, tak fakturu vystavujem v SKK s dualnym zobrazenim na EUR, aj v priprade, ze fakturu vystavujem v roku 2009.
    Ide o zákon č. 465/2008 č. 3 §85e ods. 8

    Aiculka je offline (nepripojený) Aiculka

    Aiculka
    Urobila som taku fakturacnu tabulku, co na to poviete.. dalo by sa to takto pouzit?....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.