Zavrieť

Porady

posielanie vacsich priloh

Dobry den. Som len bezna uzivatelka PC a neviem si poradit uz dlhsiu dobu s jednym problemom. Z akejkolvek emailovej adresy neviem nacitat ani poslat prilohu vacsiu ako 100 KB. Proste to nejde. V minulosti som na mojom pocitaci mala Windows 2000 a potom Linux a nebol s tym ziadny problem, nacitanie aj odoslanie prebehlo rychlo. Toto sa zmenilo po nainstalovani Windows XP. Co s tym?
Ide mi hlavne o posielanie fotiek v jpg.
Naposledy upravil Saara : 08.12.08 at 17:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Aký emailový klient používaš? A čo znamená z akejkoľvek schránky?
    Môžeš mať (napr. toto nastavenie býva v mob. telefónoch, že príloha nesmie byť väčšia ako 100k) nastavené, že prílohu neprijímať, neposielať väčšiu ako ...

    Saara je offline (nepripojený) Saara

    Saara
    Posielam to cez web - gmail, pobox, azet, szm, skusala som Firefox aj Explorer. Podla tych skusenosti, ktore som opisala sa mi zda, ze to musi byt niekde vo Windowsoch XP zle nastavene. Ale kde?

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Otvoríš si gmail, napíšeš text do emailu a dáš "priložiť súbor". Súbor vyberieš a dáš o.k. Čo sa deje ďalej?
    Pozn. Ja neviem o tom, žeby WinXP sám nejako blokoval veľkosť súborov. Musaí to byť nejaká samostatná aplikácia.

    Saara je offline (nepripojený) Saara

    Saara
    Zablokovane prilohy asi nemam, kedze prilohy do urcitej velkosti viem odoslat. Momentalne som len zistila, ze ta hranica je medzi 107 kB a 120 kB.
    Ked to skusam cez gmail, dam pripojit subor, ktory si vyberiem ale ani sa nepripoji, hore mi to pise "stale pracujeme" a dole "odosiela sa poziadavka na mail.google.com..." a mozem cakat ... k pripojeniu ale nedojde. Po minutach mi dole napise "Hotovo" a hore "Stale pracujeme" ale uz to nie je v zltom obdlzniku a v skutocnosti uz nepracuje.
    Naposledy upravil Saara : 09.12.08 at 08:13

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Aký používaš prehliadač?
    Keď meriaš rýchlosť uploadu / downloadu akú Ti dáva hodnotu. Napr. cez www.speedmeter.sk ?

    Vyzerá to, že máš pomalé pripojenie, minimálen upload, a napr. gmail Ti odmietne pripojenie po určitom čase. Neskúšala si posielať poštu cez mailového klienta?
    Naposledy upravil Charon : 09.12.08 at 09:56

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Ja mám iný, alebo podobný problém. Posielam všetky výplaty aj výkazy zákazníkovi e-mailom. Všetko ukladám do formátu PDF, pri ukladaní cez Fine print PDF má príloha 104 kB a cez PRIMO PDF má tá istá príloha 1,59 MB. Musím používať aj PRIMO PDF lebo niektoré výkazy nie sú cez Fine print PDF zobrazené správne.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Saara Pozri príspevok
    Zablokovane prilohy asi nemam, kedze prilohy do urcitej velkosti viem odoslat. Momentalne som len zistila, ze ta hranica je medzi 107 kB a 120 kB.
    Ked to skusam cez gmail, dam pripojit subor, ktory si vyberiem ale ani sa nepripoji, hore mi to pise "stale pracujeme" a dole "odosiela sa poziadavka na mail.google.com..." a mozem cakat ... k pripojeniu ale nedojde. Po minutach mi dole napise "Hotovo" a hore "Stale pracujeme" ale uz to nie je v zltom obdlzniku a v skutocnosti uz nepracuje.
    Cez Gmail sa nedajú posielať "spustiteľné" prílohy s príponou - exe, com, bat ... . Neviem čo posielaš, ale skús si to spakovať napr. RAR, ZIP alebo v Totalcommandéri a tak poslať. Gmail by mal zobrať prílohy do asi 8 MB. Oni píšu 10MB ale skúšal som to a zobralo mi len do 8MB. Ak by si chcela posielať ešte väčšie súbory - do 100MB tak použi službu na www.uschovna.cz. Je to zdarma.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    sthruska Pozri príspevok
    Skús PDFCreator
    Ďakujem pekne, naištalovala som si PDF Creator a je to v poriadku. Chcela som príspevok oceniť, ale nedá sa.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Saara
    Niesi v nejakej firme, za nejakym serverom, ktory povoluje max upload/download do tych 100-120KB ?
    Ak ano zisti si to u admina, ak nie, tak je pre mna tiez zahada

    Saara je offline (nepripojený) Saara

    Saara
    Rychlost downloadu bola 271,3 kB/s, upload sa vobec nepodarilo odmerat. Islo o prilohy jpg - tam som si problem vsimla prvy krat. Tento problem sa vyskytol doma, nie vo firme.
    Takze vyzera to, ze uz je vsetko v poriadku. Skusila som nainstalovat a poslat postu cez emailoveho klienta a prilohy takto prechadzaju. Nakoniec sa ale podarilo poslat prilohy aj cez web a to vtedy, ked manzel vypol antivir. Takze tam bol asi pes zakopany. Manzel potom este povypinal a znovu zapol tie iste nastavenia antiviru a od vtedy je vsetko v poriadku. Cize problem vyrieseny, ale v com konkretne bola chyba, nevieme.
    Dakujem vsetkym za rady, velmi ste mi pomohli. No tesim sa, vazne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.